Yeni yıl karla geçecek

Meteoroloji uzmanları yeni yılın ilk günleri için müjdeli haber vermedi.

ANKARA - Meteoroloji uzmanları yeni yılın ilk günleri için müjdeli haber vermedi. Hava sıcaklıklarının, 1 Ocak 2002'den başlayarak hızla düşeceği, tüm yurdun Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi.
Meteorolojiye göre, cumartesi orta ve doğu bölgelerde sürecek yağışlar, pazar günü yurdu terk edecek. Pazartesi günü Marmara'nın
batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında
hafif yağışlar dışında yurdun büyük bir bölümünde hava parçalı bulutlu olacak.
Yeni yılın ilk gününden itibaren yurdumuz Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu nedenle yeni yılın ilk haftasında hava sıcaklığı hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altına inecek, kuzey, iç ve doğu bölgelerde kar yağışı görülecek.
Dört ölüm daha
Olumsuz hava koşulları dün de dört kişinin ölümüne neden oldu.

  • Antalya'da akşam motosikletiyle evine giden Özcan Işık, Sanayi Mahallesi'nde tamamen suyla dolan ve karanlık nedeniyle görünmeyen kanala düşerek öldü.
  • Edirne Uzunköprü'de Kadir Pamuk adlı avcı donarak öldü.
  • Çanakkale'nin Çan ilçesinde üç hafta önce kaybolan Gülderen Tüzen'in dün cesedi bulundu. Kurtarma çalışmasında bulunan Tüzen'in donarak öldüğü anlaşıldı.
  • Bitlis'in Hizan ilçesinde bir hafta önce kaybolan Ballıca Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni İsmail Güveç, bir uçurumun dibinde donarak ölmüş halde bulundu.
    Tekirdağ'ın Hayrabolu ve Keşan ilçelerinde dün ilk ve ortaöğretim okulları bir gün süreyle tatil edildi. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yurt genelinde 779 köyün 4 bin 857 kilometre yolunun ulaşıma kapalı olduğunu açıkladı.
    (Radikal, aa, dha)