Yeni yıl magandaları bir çocuğu vurdu

Yeni yıl magandaları bir çocuğu vurdu
Yeni yıl magandaları bir çocuğu vurdu
İzmir'de terasta havai fişek gösterisini izlerken kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce açılan ateş sonucu başından vurulan 11 yaşındaki Arif Dallı, ağır yaralandı.

İZMİR - İzmir’in Bornova ilçesinde yeni yılın ilk dakikalarına girildiği anlarda maganda kurşunu yine bir ailenin yüreğini yaktı.

Gittikleri akraba ziyareti dönüşü evlerine gelen inşaat işçisi Şerafettin Dallı (38) ve ev hanımı eşi Yıldız Dallı (30) çiftinin 5 çocuğundan biri olan Arif Dallı, diğer akrabaları ile yeni yıl için gökyüzüne atılan havai fişek gösterisini izlemek amacıyla binanın 3’üncü katındaki terasa çıktı.

HASTANEDE VURULDUĞU ANLAŞILDI
Fişeklerin aydınlattığı gökyüzünü izleyen küçük Arif, akrabaların gözlerinin önünde bir anda boşluğa düştü. Asfalt zeminde kanlar içinde kalan küçük Arif’i, babası Şerafettin Dallı otomobili ile Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Başı dönüp düştüğü sanılan küçük Arif’in yapılan kontrolde başından vurulduğu ortaya çıktı. Durumu öğrenen Dallı çifti, şok oldu. Nihat Gündüz İlköğretim Okulu 5’inci sınıf öğrencisi olan ve 4 kız kardeşi bulunan Dallı, hastanenin Anestezi Yoğun Bakım Servisi’nde tedaviye alındı.

"YENİ YIL ZEHİR OLDU"
Tehlikeli olduğu için küçük çocuğun başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılmadığı, şimdilik uyutulduğu öğrenildi. Şerafettin Dallı, "Magandalar artık durdurulsun. Yeni yıl bize zehir oldu" dedi. Olayla ilgili küçük çocuğu yaralayan kişinin kimliğinin belirlenmeye çalışıldığı ve yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

DHA - Kadir ÖZEN