Yeniçağ, Mustafa Özbek'i onursal başkan ilan etti

Yeniçağ, Mustafa Özbek'i onursal başkan ilan etti
Yeniçağ, Mustafa Özbek'i onursal başkan ilan etti

Mustafa Özbek son Ergenekon davasında tutuklanmıştı.

Ergenekon tutuklusu sendikacıya 'Hayırlı Olsun'


İSTANBUL - Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, milliyetçi yayınlarıyla tanınan 'Yeniçağ' gazetesinin 'onursal başkanı ilan' edildi.
Yeniçağ Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, gazetenin sürmanşetinde 'Hayırlı Olsun' başlığıyla verilen haberde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
"Hayatı boyunca örnek vatanseverliğiyle takdir toplamış, her fırsatta Türk milliyetçisi olduğunu ifade etmiş ve bugüne kadar da çizgisinde hiçbir kırıklık bulunmayan Mustafa Özbek’in gözaltına alınıp tutuklanmış olması bizim açımızdan çok şaşırtıcıdır.
Türk milliyetçiliğine ve Türk sendikacılığına değerli hizmetleri bulunan Mustafa Özbek’in var olduğu iddia edilen yasa dışı bir örgüt içinde yer alması düşünülemez. Sonuna kadar güvendiğimiz yüce Türk Adaleti’nin gerçeği ortaya çıkaracağına ve Mustafa Özbek’in en kısa sürede aramıza döneceğine inanıyoruz. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve ART Onursal Başkanı Mustafa Özbek’in gözaltına alınması sonrasında ART Genel Koordinatörü Ahmet Özbek’i ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimizi belirtmiştik.
Aynı ziyarette, Yeniçağ Yayın Grubu olarak Mustafa Özbek, Türk Metal Sendikası ve ART’nin yanında olduğumuzu ifade etmiştik.
Bu desteğimizi daha somut hale getirmek için; herkesin sustuğu, korktuğu, baskı altına alındığı ifade edilen bir dönemde tavizsiz, dik duruşu dolayısıyla Mustafa Özbek’i, Yönetim Kurulumuzun ittifakla aldığı kararla Yeniçağ Yayın Grubu Onursal Başkanı ilan ediyoruz. Hiçbir maddi beraberliğimiz olmayan Mustafa Özbek ile bugüne kadar oluşmuş, gönül bağı ve manevi beraberliğimizin daha da pekişmesi, milliyetçi camiaya da moral olacaktır. ART ve Mustafa Özbek’in yanında duruşumuz dolayısıyla bir bedel ödememiz gerekirse, bugüne kadar Türk milliyetçiliği uğruna ödediğimiz pek çok bedel gibi bu bedeli de ödemeye hazırız."