Yeniden soğuk ve kar dalgası

Türkiye yarından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek; sıcaklıklar sekiz dereceye kadar düşecek.

İSTANBUL - Türkiye yarından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek; sıcaklıklar sekiz dereceye kadar düşecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'Meteorolojik Uyarı'ya göre bugün Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kar bekleniyor. Yarından itibaren yurdun tamamında Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara'nın doğusunda yağmur ve sağanak, öğleden sonra Trakya ile yurdun iç kesimlerinde sıcaklık düşüşüne paralel olarak karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Kar yağışları Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeyinde etkili olacak. Çarşamba günü ise kar yağışı yurdun büyük bölümünü etkileyecek. Karadeniz kıyıları ve Doğu Akdeniz'de 'etkili sağanak yağış' görülürken, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile İç Ege'de kar yağışı bekleniyor.
Sıcaklık bugün iki-dört, yarın altı-sekiz derece azalacak. Yetkililer yarın ani sıcaklık düşüşü ve kuvvetli karayele karşı uyardı.