Yenidoğanda iki ölüm daha

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde bakteriden kaynaklanan enfeksiyon nedeniyle hafta sonunda iki bebek daha hayatını kaybetti.

KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde bakteriden kaynaklanan enfeksiyon nedeniyle hafta sonunda iki bebek daha hayatını kaybetti. Böylece bir haftada ölen bebek sayısı sekize çıktı.
Yenidoğan servisinde 'gram negatif etkili bakteri'lerin alt grubundan 'klepsiella' nedeniyle rahatsızlanan bebeklerden altısı, geçen hafta can vermişti. Tedavi gören 15 bebekten birinin durumu da ciddi.
Yetkililer, ölümlere yol açan bakterinin Trakya Üniversitesi Hastanesi'nde sekiz bebeğin ölümüne neden olan 'serratia' bakterisinden farklı olduğunu söyledi. Hastanede ölümlerin başlaması üzerine bazı bebekler taburcu edilmişti. Hafta sonu ölenlerin, Yetkiner ve Demir bebekler olduğu açıklandı.
Öte yandan, Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Yenidoğan Ünitesi'nde de 15 Temmuz'da hastalanan 17 bebekten ikisinin ölümüne yol açan olayın ardından, kapalı devre kamera sistemiyle bebekler 24 saat gözetim altına alındı. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7542167542160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.