Yenikent'teki Ergenekon kazısından bir şey çıkmadı

Ergenekon operasyonu kapsamında Sincan'da sürdürülen kazı sona erdi. Çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı"Ergenekon" soruşturması kapsamında Sincan Yenikent’teki boş arazide yapılan kazı çalışmaları sona erdirildi. Çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.
İş makinelerinin yardımıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri ve bomba imha uzmanlarınca sabah saat 10.00 da başlatılan çalışmalar 7 saat sürdü.
Kazı sırasında, Ankara Üniversitesi’nden bir jeofizik uzmanı, hassas yer görüntüleme cihazıyla da çalışma yaptı. Uzman tarafından saptanan bazı noktalarda iş makineleri yardımıyla derin kazı çalışmaları yapıldı. Ancak çalışmalarda herhangi bir bulguya ulaşılamadı.
Emniyet ve jandarma ekipleri ile kazı çalışmasına katılan diğer ekipler, Zir Vadisi’ndeki boş araziden ayrılmaya başladılar.
Bu arada, Yenikent’teki aramalarda kullanılan "hassas yer görüntüleme cihazı" ile Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) ve Saklıkent’te daha önce kazılan alanda da yeni bir inceleme yapılacağı öğrenildi.