Yeniköy Parkı forumuna saldırı

Yeniköy Parkı forumuna saldırı
Yeniköy Parkı forumuna saldırı
Yeniköy Parkı'nda düzenlenen Gezi Parkı forumuna 30 kişilik bir grup saldırdı

Radikal.com.tr - Yeniköy Parkı’nda düzenlenen Gezi Parkı forumuna 30 kişilik bir grubun saldırdığı iddia edildi. Forum düzenleyen gruba 30 kişilik bir başka grup tarafından saldırıldığı, saldırı sonucu yaralananlar olduğu belirtiliyor.

CHP ’Lİ VEKİL SALDIRIYI DOĞRULADI

Halk TV’ye konuşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur saldırıyı doğruladı. Onur, farklı fikirlere sahip sivil  vatandaşların bu türden şiddet olaylarıyla karşı karşıya gelmesinden duyduğu çekinceyi dile getirerek, ‘Bu çok tehlikeli bir şey, böyle nereye kadar gidebiliriz. Bu insanları vazgeçirecek kişi yine bu insanları harekete geçiren kişi yani maalesef Başbakan’dır.’ dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1138514113851418

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Forum bir AVM değil mi? - Ad Honorem Dei

  Antik Atina'nın forumlarının 2500 yıl gecikmeyle de olsa ülkemize gelmesi güzel bir şey. Ha unutuyordum bir de 80 öncesinin genelde üniversite anfilerinde sol görüşlü öğrencilerin yaptığı forumlar vardı ama onlar sanki çakma idi. Parklardakiler daha hakiki. Merak ettiğim bu forumlardan bir Sokrates, Plato çıkabilecek mi? Ümidim yok. Forum zaten artık bir AVM adı. Muhtemelen, park forumcuları da bu AVM lerde mağazası bulunan şirketlerde insan kaynakları uzmanı, kreatif direktör gibi pozisyonlarda çalışıyor veya çalışıyor olacak.

  Olayın muhtarın müdahalesiyle başladığını da yazsanız? - desifre

  Habercilik yapmak istiyorsanız, foruma katılanlarla görüşmek imkansız olmasa gerek. Parkın önüne yeni bir cami yapmak isteyen muhtarın gelip oradakilere sözlü saldırıda bulunduğu belirtilmemiş haberde.

  Polis saldırganları arıyor mu? - bdipso

  Türkiyede dinci-faşist saldırganları aramak, ortaya çıkartmak gibi bir kültür olmadığından polis bu adamları aramıyor bile. Bu saldırganlar Madımak'ta olduğu gibi insanları yaksalar, zaman aşımından dava düşene kadar polis peşlerine düşmeyecektir. Buna şüphe yok. İstanbul valisi şu anda "Mademki kurulu düzene karşı gelmek istediniz o zaman bunuda göze alacaksınız. Ne oldu şimdi ararsınız polis-polis...." diye düşünüyor olmalı.

  evine dön - isakent

  toplumu bu kadar gererseniz o karşı enerjinin bir tezahürü olacak tabi ki fazla uzattınız size sonsuza kadar sabretmezler sabırda bır yere kadar

  ne denir ki - runesyadc

  Parkta oturan insana saldıranların inançları ve nasıl bir dünya istedikleri acilen sorgulanmalı. İnançlılarsa bu nasıl bir inanç? Bir insana tapmak da bir tür inanç eksikliği olarak açıklanabilir. Türkiye psikiyatri derneği işi ele almalı, ülke çapında acilen bir inceleme başlatılmalı.

  aklı selim - ozgurtopci

  bu dünya tarihinde hep böyle olmuştur: aydın insan fikirleriyle statükoyu eleştirir, duramaz yanlışı görünce. cahil insan statükonun verdiği gücü de arkasına alıp aydın insanla savaşır ve fiziksel çatışmalar başlar. biri "kanun"u eleştirir diğer "insan"ı. biri "konuşmak" ister biri "susturmak". ister dursun ister koşsun eylem eylemdir, yapan sopayı hak eder ! konuşana saldırırlar arkadaşlar. kendilerinde statükoyu eleştirecek cesaret hiç olmamıştır çünkü, zora gider eleştiren. "bize de haksızlık yaptılar, biz niye eleştirmedik o zaman" diye eleştirene saldırırlar. statüko başta onların yanındadır en büyük hatayı yaparak, sonra herkes sopayı yer. o yüzden akı selim.

  Bizi din karsiti gosterme gayreti - pierrecurie

  Direnisleri ve demokrasi mucadelesini "din karsiti" gosterme gayreti, Basbakan da ayni seyleri yapti. Taksime cami yapacagiz falan dedi. Topa girmeyelim, bizim hedefimiz belli. Bizim derdimiz inanclarla falan degil aksine her cesit ozgurlugu Gazi parkinda yasadik. Isteyen namaz kildi, isteyen kilmadi.