Yenilenecek Gençlik Parkı 1.5 yıl kapalı

Gençlik Parkı, yarından itibaren 1.5 yıl süreyle kapalı kalacak. Park, 29 Ekim 2006 tarihine kadar yeniden düzenlenecek.

ANKARA - Gençlik Parkı, yarından itibaren 1.5 yıl süreyle kapalı kalacak. Park, 29 Ekim 2006 tarihine kadar yeniden düzenlenecek.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i kabul etti. Gökçek, 70 dakika süren görüşmenin ardından Çankaya Köşkü'nden ayrılırken yaptığı açıklamada, Sezer'e 'Kentsel Dönüşüm Projeleri' hakkında bilgi verdiğini söyledi. Gökçek, Kuzey Ankara Girişi, Mamak, Dikmen Vadisi, Konya Yolu, Ulus Tarihi Kent Merkezi, Gençlik Parkı, Metro, yapılacak 21 altgeçit gibi projeleri anlattığını söyledi.
Gençlik Parkı'nın yarından itibaren 29 Ekim 2006 tarihine kadar kapatılacağını açıklayan Gökçek, "Ondan sonra nostaljik Gençlik Parkı'nı bütün canlılığıyla göreceksiniz" dedi.
'Sezer anılarını anlattı'
Gökçek, Sezer'in eleştirisi olup olmadığı yönündeki bir soruya karşılık ise şunları söyledi: "Eleştiri diye bir şey söz konusu değil. Bilmek istedikleri konusunda sorular sordu, ben de cevaplar verdim. Cumhurbaşkanımız Ankara'yı çok iyi tanıyor, neresi hakkında bir şey anlatsam orasıyla ilgili birkaç anısını dile getiriyor. Bundan çok mutlu oldum."


    http://www.radikal.com.tr/7450747450740

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.