Yenimahalle'de "ağaç" eylemi

Yenimahalle'de "ağaç" eylemi
Yenimahalle'de "ağaç" eylemi
Ankara'da teleferik hattı için durak yapılması planlanan Yunus Emre yeşil alanındaki yaklaşık 35 ağacın sökülmesi protesto edildi.

ANKARA - Yenimahalle'de bir grup, teleferik hattı için durak yapılması planlanan Yunus Emre yeşil alanındaki yaklaşık 35 ağacın sökülmesini protesto etti.

Akşam saatlerinde ağaçların söküldüğü alanda oturmaya başlayan bir grup, 21 Temmuz'da 03.00 sıralarında Büyükşehir Belediyesi ekiplerince ağaçların yerinden söküldüğünü belirterek, oturma eylemi yaptı.

Uyarıda bulunulmasına rağman dağılmayan gruba, TOMA'yla "yağmurlama" yöntemiyle su sıkıldı. Çevik kuvvet ekibine müdahale etmek isteyen gruptakilerden bazılarına da biber gazı sıkıldı.

Bu arada büyükşehir belediyesine ait bir kamyonun yoldan geçişine aracın önüne yatarak izin vermek istemeyen bir grup eylemciyi polis, biber gazıyla müdahale ederek uzaklaştırdı.Grup, polisin uyarısının ardından dağıldı.

GÖKÇEK’TEN TEPKİ
ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter’dan açıklama yaparak protestoları eleştirdi. “Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Yenimahalle Zabıtası ile Dikmen ve Tuzluçayır'dan gelip, anarşik eylemler yapan Vandalların engellemeye çalıştığı ŞENTEPE TELEFERİĞİNİ'NİN ANİMASYONU” diyerek teleferik projesinin görüntülerini paylaşan Gökçek, protestoları CHP ’nin organize ettiğini idia ederek “CHP'Lİ BELEDİYE VE VANDALLARIN ENGELLEMEYE ÇALIŞTIĞI ŞENTEPE TELEFERİĞİNE YAPILAN BU SALDIRILARI ANKARALI UNUTMAYACAK” dedi. (Radikal, aa)


  http://www.radikal.com.tr/1143141114314110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  işte öyle bir şey - maren

  Efesçinin duvarının kenarında sırılsıklam beklerken etrafın sivil polisten geçilmediği anlardan biriydi tam önümüzde hamile bir kadın yanında belinde silahı olan bir adam kadın, dondrumasını iştahlı iştahlı yiyordu ıslananlar sanki kapı komşusu, sokakta oynayan bebeler değilmiş gibi yakın mesafe sıkılan biber gazından etkilenen sanki bir alt sokaktaki ayakkabıcı değilmiş gibi öyle bir güven içindeydi ki eşi sivil polis. Kendi sokağımın başında kendimi o kadar çaresiz, yalnız ve ezilmiş hissettim ki halbuki liseden, mahalleden arkadaşlarım kuzenlerim, ailem en azından tüm bu yapılanların adaletin kefesinde yeri olmadığını bilenler olarak oradaydık bu sabah aynı kadınla aynı tişörtü üzerinde yunus markette karşılaştık artık her şeyin daha farklı olmaya başladığının farkına vardım. Acaba benim de yanımda beli silahlı biri olsaydı ben de öyle güven içinde olabilir miydim ama onlar benim komşularım...

  aynen - likapa

  biz sizin ağaç sevginizi biliriz biliriz.doğru demiş gökçek aynen katılıyorum.

  bakan, bakan! - aharasa

  biliyoruz başbakan seni oraya daha önce istanbulda yazdığın destanlar için getirdi! ama şimdi kafanda önceden oluşmuş tüm bilgileri sil, sana bir şey diyeceğim. olay çıkarmayan gösteri katlanılamayacak bir şey değildir! insanların sadece toplanması tahammül edilemeyecek bir şey değildir. yasalara göre suç da değildir. her toplanan insana su sıkacaksın gaz sıkacaksın bir an önce onları dağıtacaksın diye bir kaide yoktur. sadece böyle bir emir olabailir. bu yaptıkların zorunlu değil keyfidir. önce insaları suluyorsun gazlıyorsun sonra ne yapıyorsun diyen vatandaşı içeriye alıyorsun. ve sen zararlıların zararlısı gökçek olayların bu şekilde geliştiğini bildiğin halde nasıl oluyor da gösteri yapan bu insanlar için "vandallar" diyebiliyorsun? bu ekibin foyası iyice çıktı meydana

  Gökçek her zamanki gibi. - brandywine06

  Oturan insanlar nasıl vandal oluyor ki? Ağacı onlar mı kesmiş? Birini mi dövmüşler? Gidip oturmuşlar. Bunun adı her yerde pasif direniştir. Başka bir isim koyma merakı başbakandan en aşağıya kadar sirayet ediyor tabii. Gökçek de bu aşağıdakilerin en cerbezelisidir. Elinden her şey gelir! Oturanları vandalizmle suçlamak da bunlardan sadece biri.

  Protesto Hakkı - HalilEksi

  Bir Hükümet yetkilisi bir AKP li çıkıp Allah aşkına söylesin, herkes hükümetin icraatlarını beğenmek zorunda mı? Değilse eğer bunu söyleme dışarı vurma, yanlış gördükleri hukuksuz gördükleri bir durum karşısında protesto etme hakları var mı yok mu? Varsa eğer bu nasıl yapılmalı? Yani Hükümet tarafının hakaretine uğramadan nasıl protesto gösterisi yapılır biri çıksın açıklasın. Eğer hükümet yandaşı değilseniz Durmak bile yasak bu ülkede. Böylesine bir faşizmin olduğu bir ülkede çıkıp kimse ama duble yol ama bizden önce hastanelerde kuyruk demesin.

  Fışkiyeyi Kim Kırdı? - X120

  İ.Melih Gökçek'in ağzından bir tane makamına yaraşır seviyede cümle duymadım, kendisini seven bir tek aklıbaşında Ankaralıya rastlamadım daha.

  bizim ülkemizde yeşili ve doğayı korumak isteyenler ya ölüyor ya sakat kalıyor. - okkes cavus

  ülkemizde elektirik enerjisi üretmek için illada ormanları ve dereleri ırmakları, hasan keyf gibi tarih fışkıran deyerleri biçilemeyecek kadar büyük değerleri yok etmek ilkellik olmazmı. teknoloji o kadar geliştiki elektiriği yüzgardan ve güneşten elde ede biliyorsunuz. ülkemiz rüzgar ve güneş bakımından çok zengin, bunlardan yararlanmak varken neden doğaya kıyılıyor. yollar için yine öyle viyadükler ve yüksek köprülerle ormanlar korunabilir. yeni mahallede yilların yetişdirdiyi ağacı kesmek kolaycılığına kaçmaktansa. başka porojeler yapılamazmı ağaçları korumak isteyen leri şu veya bu partinin adamları diyeceyine halka saygı duyulup proje deyişikliyi yapılabilir. şehirlerimizde yapılaşma o kadar çirkice gelişiyorki. nefes alacak dinlenecek alan, park, yeşil, su ,kalmıyor. herşey rant olmamalı. hayat herşeyden önemli bunuda idareciler düşünmeliler rantcılar asla düşünmezler.......