Yenimahalle'ye yedi gün süre

Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan yer istasyonlarının kaldırılması için yedi gün süre tanıdı.

ANKARA - Yenimahalle Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan yer istasyonlarının kaldırılması için yedi gün süre tanıdı. Yenimahalle Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Ankara 6. İdare Mahkemesi'nin, yer istasyonlarının kaldırılması için yapılan başvuruya itirazı reddetmesinin göz önüne alındığı belirtildi. Açıklamada, GSM hizmeti veren şirketler ve diğer kuruluşlara tebligat gönderilerek, ilçe sınırları içerisindeki yer istasyonları, televizyon, radyo vericileri ve televizyon yansıtıcılarının yedi gün içinde kaldırılmasının istendiği bildirildi.
Yenimahalle Belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu, bu kararla yer istasyonlarının hukuki zemininin kalmadığını, yerel yönetimlerin, sağlığı tehdit eden yer istasyonları konusunda duyarsız olamayacağını ifade etti.
Tebligatta bulunuldu
Alemdaroğlu, Yenimahalle'deki yer istasyonlarının derhal faaliyetlerinin durdurulması ve yedi gün içinde tüm tesislerin kaldırılması için ilgili yerlere tebligatta bulunduklarını bildirdi. Alemdaroğlu, aksi halde istasyonların söküleceğini ve kurum giderlerinin yüzde 20 fazlası ile istasyon sahiplerinden tahsil edileceğini söyledi.