Yere düşen silah öldürdü

Kalp hastası 13 yaşındaki Dilek Güner, battaniyenin arasından düşen antika tabancanın ateş alması sonucu vurularak öldü.
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde oturan iki çocuk annesi 35 yaşındaki Emettin Güner...

MANİSA - Kalp hastası 13 yaşındaki Dilek Güner, battaniyenin arasından düşen antika tabancanın ateş alması sonucu vurularak öldü.
Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde oturan iki çocuk annesi 35 yaşındaki Emettin Güner, önceki gün odada bulunan katalitik sobayı yakmak için üstündeki battaniyeyi almak istedi. Bu sırada battaniyenin içindeki tabanca yere düşüp ateş aldı.
Tabancanın ateş almasıyla, odadaki çekyatta oturan Dilek Güner yere düştü. Anne Emettin Güner, daha önce açık kalp ameliyatı olan kızında kan izi görmeyince, kalp krizi geçirdiğini düşünüp komşularıyla birlikte Saruhanlı Devlet Hastanesi'ne götürdü. Emettin Güner, burada da kızının daha önce kalp ameliyatı geçirdiğini ve kalp krizi geçirmiş olabileceğini söyledi.
Saruhanlı'dan ambulansla Manisa Devlet Hastanesi'ne gönderilen Dilek Güner yolda yaşamını yitirdi. Yapılan otopside Dilek Güner'in kasığına bir kurşunun isabet ettiği ve içerde kalan kurşunun iç kanamaya yol açtığı, dışarıya kan akmadığı belirlendi.
Tabancanın dede yadigârı antika bir silah olduğu ve ruhsatının bulunmadığı belirtildi. Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme neden olmaktan haklarında işlem yapılan anne Emettin Güner ve baba İsa Güner, Cumhuriyet Savcılığı'nda ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dilek Güner'in cenazesi dün Saruhanlı'da gözyaşları arasında toprağa verildi.


    http://www.radikal.com.tr/7361087361080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.