Yerel Akil İnsanlar Üyesi: Biz dua edelim, o çok inat edenleri de Azrail götürür

Yerel Akil İnsanlar Üyesi: Biz dua edelim, o çok inat edenleri de Azrail götürür
Yerel Akil İnsanlar Üyesi: Biz dua edelim, o çok inat edenleri de Azrail götürür
Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği öncülüğünde başlatılan Arnavutköy Bölgesi Yerel Akil İnsanlar Toplantısı, Arnavutköy Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde bazı vakıf ve dernek temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Dualarla başlayan toplantı yine dua okunması ile sona erdi.

İSTANBUL - Arnavutköy Yerel Akil İnsanlar Üyesi Abdullah Usta Osmanoğlu, barış ve kardeşliğe vurgu yaparak şöyle konuştu: "Barış süreci bana göre zaten başlamıştır. Yüzde 99'dayız. Ne kadar bir ve beraber olursak o kadar kuvvetli oluruz. Biz dua edelim, o çok inat edenleri de Azrail alır götürür ülke , toplum tertemiz olur. Ama biz ona dua etmiyoruz. Hepsine Cenab-ı Hak tövbe nasip eylesin. Anlayış birlik beraberlik nasip eylesin."

"DAĞDAKİ DE ASKERDEKİ DE BİZİM ÇOCUKLARIMIZ"

Arnavutköy Yerel Akil İnsanlar Üyesi Zekeriya Yıldız da barış ve kardeşlik mesajı vererek, "Bizi yönlendirmek isteyenleri düşünelim. Kardeş olduğumuzu bilelim. Kardeşliğimize, dört elle sarılalım" dedi.

Arnavutköy Yerel Akil İnsanlar Üyesi Nurali Kendigelen barışa destek verdiklerini söyleyerek, "30 yıldır silahla bir şeyi halledemedik. O çocuklar bizim çocuklarımız. Askerdeki de dağdaki de bizim çocuklarımız. Silahla olmuyor Barışla oluyor" diye konuştu.

Arnavutköy Kaymakamı Hurrem Aksoy, "Yaşadığımız süreci, kardeşliğimizi, birlik beraberliğimizi yeniden keşfetme süreci olarak görmeliyiz" dedi. Toplantıya, Arnavutköy Kaymakamı Hurrem Aksoy ve Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşimi Baltacı da katıldı.(dha/Hakime Torun)


  http://www.radikal.com.tr/113368911336893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Âkillik - amaurot

  Muktedirler her icraatlarına âkil kurullar oluşturmalı: Bilim, sanat, kent estetiği, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik her birinde işinin ehli âkil kafalara danışmalı! Misal İstanbul silüetini yerle yeksan eden o ucubeleri hangi âkil kafa görmezden gelir, kente yakıştırır? İman ve imar işleri içiçe olunca silüetin ruhuna da Fatiha okunurmuş demek!

  akil insanlar - osmaniyettin

  kimi zaman öyle şeyler oluyor ki akil insanlar yüzünden bin tövbe ediyorum barış sürecine girmiş olduğumuza. hayır, barış karşıtı değilim ama zaman zaman akiller, çok üzerinde düşünülmeyip (bkz. akile sakil diyeni akil yapmak) seçildiklerini ve/ya amaçlarını unutup saçma sapan laflar edip haklı çekinceleri olanları daha da soğutuyorlar. bu mudur "ikna politikası" yürütmek? bu sözlerden sonra kaygısı olanlar "a canım ne güzel söylemiş tamam haydi barış" mı der, yoksa "bu adam kim, kimin adına konuşuyor, bu adamın desteklediği sürece mi ortak olacakmışım ben" mı?

  Doğal. - Clear

  Birileri çıkıp da,İbrahim Tatlıses vurulduğunda,"Ölsün!" derse,hatta ülkenin Başbakan'ı ameliyat olduğunda da "Ölsün!" derse,diğerleri de çıkar karşıt düşüncedekiler için "Azrail görsün" der.Eee,"etki=tepki" başka bir deyişle "müstahak" meselesi...Doğal...