Yerel gazete sahibine sopalı saldırı

Yerel gazete sahibine sopalı saldırı
Yerel gazete sahibine sopalı saldırı
Tekirdağ'da yerel 'Habertrak Gazetesi' imtiyaz sahibi Cenap Kürümoğlu, henüz kimliği belirlenemeyen 2 kişinin sopalı saldırısına uğradı.

TEKİRDAĞ - Tekirdağ'da günlük yayımlanan yerel Habertrak Gazetesi imtiyaz sahibi Cenap Kürümoğlu, evine giderken yolda 2 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Başından yaralanan Kürümoğlu'nun bağırması üzerine kimlikleri henüz saptanamayan saldırganlar kaçtı.

Olayı görenlerin ihbarıyla gelen polis Kürümoğlu'nu Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne götürdü. Hastanede tedavi altına alınan Kürümoğlu'nun sol gözünde hasar oluştuğu ve kaşının yarıldığı belirlendi. Acil serviste tedavi edilerek başı ve sol gözü sarılan Kürümoğlu, saldırganlardan şikayetçi oldu.

'SALDIRILAR YILDIRAMAZ'
Olayın duyulması ile Tekirdağ'da görev yapan meslektaşları ve siyasi parti temsilcileri hastanede Cenap Kürümoğlu'nu ziyaret etti. Hastanede polise ifade verdikten sonra taburcu edilen Kürümoğlu şunları söyledi:

"Ekmek aldığım esnada başında kapüşon bulunan 2 kişi sopayla saldırdı, yere yığıldım. Başımdan kanlar gelmeye başladı. Ben bağırınca bana vuranlar koşarak uzaklaştı. Vuranlardan biri kısa diğeri uzun boyluydu. Bana bu saldırıyı Tekirdağ'ı soyan hırsızların taşeron bir uşağı yapmıştır. Beni bu saldırılar yıldıramayacak. Gazetemin yayın politikasında en ufak bir değişiklik olmayacak. Bu saldırı ilk de olabilir, 5'inci de olabilir. Canımı da alabilirler. Asla ve asla yayın politikamda bir değişiklik olamayacak."

POLİS SALDRGANLARI ARIYOR
Tekirdağ Emniyet Müdürü Ali Yılmaz da saldırıya uğrayan gazeteci Cenap Kürümoğlu'nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Asayiş Şubesi ekipleri olay yeri ve yakındaki işyerlerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak saldırganların kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA - Ruhan YALÇIN