Yerel gazetecilik semineri Zonguldak'ta yapılacak

Yerel gazetecilik semineri Zonguldak'ta yapılacak
Yerel gazetecilik semineri Zonguldak'ta yapılacak
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği eğitim seminerlerinin 77.'si 4 Eylül Cuma günü Zonguldak'ta başlıyor. Seminer, 5 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek sertifika töreniyle sona erecek. Seminere çevre il ve ilçelerden gazeteciler katılacak.

RADİKAL- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) Türkiye Temsilciliği ile birlikte düzenlediği yerel gazetecilik seminerleri devam ediyor. 77. Yerel Gazetecilik Semineri, Zonguldak’ta yapılacak. Dedeman Otel’de düzenlenecek seminere; Zonguldak, Bartın, Düzce ve Bolu ile  ilçelerden çok sayıda gazeteci katılacak.


3 OTURUM YAPILACAK
Seminer; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Turgay Olcayto, Konrad Adenauer Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi (KAS) Dr. Colin Dürkop ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in açılış konuşmalarıyla başlayacak. Ardından konusunda uzman gazeteci, akademisyen ve hukukçular tarafından mesleki konuların ele alındığı 3 oturum yapılacak.

GAZETECİLİKTE DAYANIŞMA
İlk oturumun moderatörlüğünü TGC Zonguldak Temsilcisi Atilla Öksüz üstlenecek. Oturumda; TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş “Gazetecilikte Dayanışma”;  TGC Genel Sekreter Yardımcısı Niyazi Dalyancı “ Haber Yazım Teknikleri”; TGC Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Komisyonu Koordinatörü Göksel Göksu  “Medyada Cinsiyetçi Dil”; TGC Yönetim Kurulu Üyesi ve A Haber Şef Editörü İhsan Yılmaz “Televizyon Haberciliği”  başlıklı konular hakkında katılımcılara bilgi verecek.

SOSYAL MEDYA VE GAZETECİLİK
Seminerin ikinci oturumunda, Hürriyet Seyahat Eki Yayın Yönetmeni Serkan Ocak “Çevre Haberciliği”; Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri  Mustafa Kuleli “Sosyal Medya ve Gazetecilik”; Milliyet Gazetesi Okur Temsilcisi  Belma Akçura “Gazetelerde Okur Temsilciliği”, TGC Hukuk Danışmanı Gökhan Küçük “Haber ve Hukuk”  başlıklı konuşma yapacak. Bu oturumun moderatörlüğünü TGC Genel Saymanı Gülseren Ergezer Güver yapacak.

MEDYA - SİYASET İLİŞKİSİ TARTIŞILACAK
Seminerin üçüncü oturumu 5 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek.  Bu oturumda; Cumhuriyet Gazetesi Vakfı Başkanı ve Yazarı Orhan Erinç “Medya-Siyaset İlişkisi”; Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş “Gazetecilikte Örgütlenme”;  TGC Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir “Medya ve Yöre Kültürü”; Gazeteci, Ressam ve Sanat Tarihçisi Gürol Sözen “Kent, Sanat ve Medya” konuları hakkında bilgi verecek. Oturumun moderatörlüğünü Ereğli Önder Gazetesi Editörü ve Köşe Yazarı Eyüp Bektaş üstlenecek.

SERTİFİKA TÖRENİ YAPILACAK
Seminer; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto’nun Değerlendirme Konuşması ve Sertifika Töreni ile sona erecek.