'Yermez, Şahin'in adamı' iddiası

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu süren Yener Yermez'in Kayseri Cezaevi' nde tutukluyken ülkücü mafya lideri Sedat Şahin'in adamlarıyla ilişkisi olduğu öne sürüldü.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu süren Yener Yermez'in Kayseri Cezaevi' nde tutukluyken ülkücü mafya lideri Sedat Şahin'in adamlarıyla ilişkisi olduğu öne sürüldü.
Bir polis yetkilisi, Yermez'in 1995'te işlediği cinayetten sonra tutuklu bulunduğu Kayseri Cezaevi'nde kaldığı koğuşun Sedat Şahin'in adamlarının denetiminde olduğunu ve Yermez'in de bu gruba katıldığını söyledi.
İstanbul'daki firar günleri sırasında telefon teknik takibiyle izlenirken Ümraniye bölgesinde olduğu tespit edilen Yermez'in, Sedat Şahin'in adamlarından olan bir cezaevi arkadaşından yardım istemek için o bölgeye gittiği öne sürülüyor. İşadamı Üzeyir Garih'in ölümünden sonra diğer birimler gibi cinayeti soruşturan Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, 'bu adi suç' gerekçesiyle soruşturmaya katılmıyor.
Ülkücü kimliğiyle tanınan Sedat Şahin yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden. DGM kapsamındaki çete suçlarından defalarca yargılanan Şahin, birçok kez cezaevine girdi. 1998'de Berlin'de yakalanan Şahin'le ilgili olarak dönemin Emniyet Genel Müdürü Necati Bilican, Şahin'in Alaattin Çakıcı tarafından desteklenen bir mafya lideri olduğunu söylemişti.