'Yermez utanıyor'

İşadamı Üzeyir Garih cinayetinin iki kilit isminden biri olan Pınar Konuşkan dün 'tanık' sıfatıyla sorgulandığı İstanbul DGM Savcılığı'nda ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
Haber: DEMET BİLGE / Arşivi

İSTANBUL - İşadamı Üzeyir Garih cinayetinin iki kilit isminden biri olan Pınar Konuşkan dün 'tanık' sıfatıyla sorgulandığı İstanbul DGM Savcılığı'nda ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
DGM kaynaklarından sızan bilgilere göre, Konuşkan olay günü Yermez'le birlikte mezarlıkta olduklarını ve uygunsuz durumda bulundukları sırada, daha sonra Üzeyir Garih olduğunu öğrendiği biri tarafından uyarıldıklarını söyledi. Bunun üzerine Yermez'in tepki gösterdiğini ve sinirlenerek Garih'i bıçakladığını anlattığı belirtilen Konuşkan'ın, Yermez'in yalnızdım diye verdiği ifade için de "Utandığı için gerçeği söylemiyordur" dediği öne sürüldü.
İfadesinde 2.5 aylık hamile olduğunu doğrulayan Pınar, çocuğun babasının kim olduğunu ise bilmediğini söyledi.
Konuşkan ifade işleminin tamamlanmasının bir polis ekibi tarafından Gaziosmanpaşa'daki eniştesinin evine bırakıldı. Bu arada Konuşkan'ı takip eden ve kendisiyle görüşmek isteyen bazı basın mensupları arasında tartışma yaşandı. Bir televizyon ekibi tarafından buradan kaçırılmak istenen Konuşkan, baygınlık geçirdi. Diğer basın mensupları, Konuşkan'ın bulunduğu aracın hareket etmesine izin vermezken, genç kadın yakınları tarafından araçtan çıkarılarak, tekrar eve sokuldu.
Gazetecilerle savaş
Olaylar üzerine Konuşkan'ın yakınları, bir çatıya çıkarak kameramanlara kiremit fırlattı. Bazı basın mensupları tartaklanırken, bazı kameraların ışıkları kırıldı, basın araçları da hasar gördü. Öte yandan, Konuşkan'ın getirildiği evde, daha önce serbest bırakılan Suna Taşdelen'in de bulunması dikkat çekti.