Yermez'e bir dava da tetikçilikten

Üzeyir Garih'i öldürdüğü iddiasıyla idam istemiyle yargılanacak olan Yermez hakkında, Bursa'da 'mafya tetikçiliği'nden dava açılıyor.

İşadamı Üzeyir Garih'i öldürdüğü iddiasıyla idam istemiyle yargılanacak olan Yener Yermez hakkında bir dava da, 'mafya tetikçiliği'nden açılıyor.
Bursa Cumhuriyet Savcısı Derviş Kılıç, Bursa'da bir yaralama olayına karıştığı iddia edilen ve mağdurların teşhis ettiği Yener Yermez hakkında, dava dosyası hazırladığını bildirdi. Savcı Kılıç, mağdur Mehmet Emin Karaydın'ın sağlık raporuyla Yermez'in talimatla ifadesinin alınmasının ardından dosyanın hazırlık aşamasının tamlamlanacağını, davanın da 15 gün içinde açılacağını söyledi.
Yermez hakkında yeni dava açılmasına neden olan olay, 20 Temmuz 2001 tarihinde Bursa'nın Merkez Yıldırım İlçesi'ndeki bir mobilya mağazasında meydana geldi. İşyerinde tabancayla vurularak yaralanan Mehmet Emin Karaydın, Kayseri'deki bir işadamına olan borcundan dolayı kendisini, bu borcu tahsil etmek isteyen Yermez'in yaraladığını iddia etti. Karaydın, Yermez'i önce gazetelerdeki fotoğrafından, daha sonra da Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince götürüldüğü İstanbul'daki yüzleştirmede teşhis etmişti.