Yeşil dünya için kışlada buluşma

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi'ndeki gaziler, kışla birliklerinde görevli personelin özürlü çocukları ve aileleri ile Gölbaşı Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi'nde tedavi gören çocuklar, başkentte 6 bin fidan dikti.

ANKARA - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi'ndeki gaziler, kışla birliklerinde görevli personelin özürlü çocukları ve aileleri ile Gölbaşı Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi'nde tedavi gören çocuklar, başkentte 6 bin fidan dikti.
Mamak'ta 4. Kolordu Komutanlığı dün, yeşil ve temiz bir çevreye kavuşmak, gazileri, TSK ve sivil personelin özürlü çocuklarını, TSK personel ve ailelerini kaynaştırmak için fidan dikim töreni düzenlendi. General Eşref Akıncı Kışlası'ndaki törene, 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Emin Alpman ile 1. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Ümit Şahintürk de katıldı.
4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ömer Keçecigil, çevre bilincinin, TSK'daki eğitimin de bir parçası haline geldiğini anlattı. Keçecigil, engellilerin sorunlarına da dikkat çekerken, "TSK bu konuda da öncelik ve önderlik yapmaktadır" dedi. Barış Gücü Tugayı Kurmay Başkanı Albay Cenkayoğlu da, ağaçlandırma faaliyetleri çerçevesinde kışlada toplam 146 bin 547 ağaç bulunduğunu söyledi.