Yeşil otobüs kavgası büyüyor

Büyükşehir Belediyesi'yle yeşil halk otobüsü sahipleri arasındaki tartışma sürerken, önceki gece çeşitli hatlarda çalışan dokuz yeni EGO otobüsü saldırıya uğradı.

ANKARA - Büyükşehir Belediyesi'yle yeşil halk otobüsü sahipleri arasındaki tartışma sürerken, önceki gece çeşitli hatlarda çalışan dokuz yeni EGO otobüsü saldırıya uğradı. Belediye yetkilileri saldırıları 'çalışma süreleri dolan' yeşil halk otobüsçülerinin yaptığını ileri sürdü.
Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre, 'eli sopalı 20 kişilik bir grup' önceki gece EGO 4. bölgedeki otobüs noktasına gelerek şoförleri dövdü ve otobüslere saldırmak istedi. Saldırganlar güvenlik güçlerinin gelmesiyle otobüslere zarar veremeden kaçmak zorunda kaldı. Daha sonra sefer halindeki otobüsleri taşlayan saldırganlar, Aydınlıkevler köprü altından geçen bir otobüsün üzerine köprüden taş ve demir parçaları attı. Şehrin muhtelif yerlerinde de otobüslere yönelik saldırılar gerçekleşti.
Öte yandan, bir grup yeşil halk otobüsü sahibi, araçlarının seferden kaldırılmasını protesto etmek amacıyla dün Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Güvenpark'ın yanındaki binasının önüne siyah çelenk bıraktı. Slogan atan grup, daha sonra 'Burası yatma yeri değil' yazılı siyah çelengi belediye binasının önüne koydu.