Yeşil'in kaçış görüntüsü var mı?

DİYARBAKIR - Iğdır’da polis olduğunu öne süren bir kişi tarafından 2006 yılında ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın Iğdır Tuzluca’da dokuz gün bir evde kaldıktan sonra Nahcivan’a geçtiğine dair görüntü ve fotoğraflarıyla birlikte ihbar mektubu içeren bir CD’yi Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Muammer Özcan’a gönderdiği ortaya çıktı. Özcan’ın Yeşil ile ilgili görüntü, fotoğraf ve ihbar mektubunun bulunduğu CD’yi aynı yıl içinde soruşturma evrakıyla birlikte görevsizlik kararı verip 7’nci Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı’na gönderdi.
Yeşil’in de aralarında bulunduğu 18 sanıklı JİTEM elemanlarıyla ilgili soruşturmayı yürüten dönemin Özel Yetkili Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Muammer Özcan tarafından 24 Mart 2006 günü 7’nci Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı’na gönderilen görevsizlik kararında, 1991-1996 yılları arasında ‘Suç işlemek için örgüt kurmak, adam öldürmek ve yaralamak’ suçlarından sanıklar hakkında dava açılması istendi.
Doğan Haber Ajansı 2006/351 soruşturma, 2006/48 karar numaralı görevsizlik kararını ve CD’nin askeri savcılığa gönderildiğini duyururken Anadolu Ajansı fotoğraf ve görüntülerin olduğu CD’nin kaybolduğunu ve savcılıkça arandığını öne sürdü. (dha, aa)