Yeşilköy'de silahlı saldırı dehşeti

Yeşilköy'de silahlı saldırı dehşeti
Yeşilköy'de silahlı saldırı dehşeti
Bakırköy'deki bir kafede çıkan kavgada 3 kişi silahla yaralandı.

İSTANBUL - Yeşilköy Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki bir kafede kimliği henüz belirlenemeyen 3 kişi, yüksek sesle konuşup müşterileri rahatsız ettikleri gerekçesiyle yeri çalışanlarınca dışarı çıkarıldı.

Bu kişiler daha sonra beraberindeki kalabalık bir grupla geri döndü. Ellerindeki uzun namlulu silah ve sopalarla kafenin bulunduğu sokağa giren saldırganlar etrafa ateş açıp çalışanlara saldırdı.

Müşterilerin panik ve korku içinde kaçıştığı saldırıda Hüseyin Ergün sol bacağından Veysel Fikir ise sağ baldırından vuruldu. Volkan Çakmak ise sopalarla dövüldü. Çevredeki esnafın tepkisi üzerine saldırganlar geldikleri 34 BDT 58 ve 34 GB 4419 plakalı araçlarla kaçtılar. Saldırganların kargaşa sırasında 34 NA 900 plakalı lüks aracı olay yerinde bıraktığı anlaşıldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri saldırıda bulunulan kafenin sokağına güvenlik şeridi çekerek araç ve yaya trafiğine kapattı. Bırakılan lüks araçta ise inceleme yapıldı.

Saldırıda hafif yaralanan Volkan Çakmak "Kafede müşterilerdi. Belli bir saatten sonra rahatsızlık verdiler. Müşteriyi rahatsız etmeyin. Çıkın dışarı dedik. Onlarda 10-15 kişi toplanıp ellerinde silahlarla sokağa geldiler. Biz iki medeni insan gibi konuşup tatlıya bağlamak istedik. Onlar silah ve sopayı kullandılar. Uzun namlulu silah vardı. Ellerinde silah olduğu için olay bu şekilde oldu" dedi.

Yaralılar olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Darbedilen garson Volkan Çakmak da sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi.

DHA - Ozan URAL