'Yeter artık durdurun'

Önceki gün Bingöl-Elazığ Karayolu'nun 30. kilometresinde devriye görevi yapan jandarma ekibi saat 22.30'da bir grup PKK'lıyla karşılaştı. Jandarmanın 'Dur' ihtarına PKK'lılar ateşle karşılık verdi.

BİNGÖL - Önceki gün Bingöl-Elazığ Karayolu'nun 30. kilometresinde devriye görevi yapan jandarma ekibi saat 22.30'da bir grup PKK'lıyla karşılaştı. Jandarmanın 'Dur' ihtarına PKK'lılar ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışmada jandarma uzman çavuş Ali Turan şehit oldu, üç PKK'lı da öldürüldü. Bölgede PKK'ya yönelik operasyon sürüyor. Şehit Turan, dün memleketi Malatya'da törenle toprağa verildi. Şehidin yakınları, törene katılan İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık'a, "Yeter artık, bunları durdurun" diye yalvardı.
Mardin'in Nusaybin ilçesinde de Taşköy mevkiinden geçmekte olan BOTAŞ'a ait petrol boru hattında yangın çıktı. PKK'lıların boru hattına patlayıcıları önceden yerleştirdikleri ve uzaktan kumandayla patlattıkları belirlendi. Midyat'ta düzenlenen operasyonda ise bir PKK'lı yakalandı. Şırnak'ta da PKK'dan kaçan biri kadın dört örgüt üyesi güvenlik güçlerine teslim oldu.
Hakkâri'nin Şemdinli ilçesine bağlı Alan Köyü'nda arama-tarama çalışması yapan güvenlik güçleri, PKK'lıların kullandığı bir sığınak buldu. Sığınakta yapılan aramalarda 11 Kalaşnikof tüfek, üç el bombası, dört fünye, bir roketatar, iki roketatar sevk fişeği ve beş roketatar mühimmatı ele geçirildi.


    http://www.radikal.com.tr/7618437618430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.