'Yeter ki oğlum iyi olsun...'

'Yeter ki oğlum iyi olsun...'
'Yeter ki oğlum iyi olsun...'

Selda İnci, oğlunu 180 liraya kiraladığı bir gecekonduda tek başına büyüttü.

Haber: DURMUŞ SEVİNDİK / Arşivi
SENA AYÇİÇEK / Arşivi

ZONGULDAK - Organları ters tarafta doğduğu için Mücahit Mert’e en fazla beş yıl ömür biçilmişti. Oğlunu evlere temizliğe giderek tek başına büyüten Selda İnci, zorlu ameliyat süreci için elindeki avcundaki her şeyi harcadı, son olarak evindeki buzdolabı ve çamaşır makinesini sattı. Mücahit, kalbine takılan pil sayesinde sağlığına kavuştu.
Selda (İnci) ve Raşit Mert’in ikinci çocuğu Mücahit 2000 yılında, Zonguldak’ta doğdu. Sık sık moraran, bayılan Mücahit’in kalbi, midesi, dalağının sağda, karaciğerinin solda olduğu anlaşıldı. Kalbi vücuduna temiz değil kirli kan pompalayan Mücahit, daha 10 aylıkken ilk açık kalp ameliyatını geçirdi. Çift 2006 yaşında boşandı. Doktorlar, “5 yaşına kadar yaşar” dediği Mücahit, dokuz yaşına geldi, ilkokul ikiye geçti. Mücahit, 30 Nisan günü kalbine takılan pil sayesinde tamamen sağlığına kavuştu.
180 lira kirayla bir gecekonduda yaşayan Selda İnci mutlu:
“Oğlumun sağlığına kavuşabilmesi için büyük çaba harcadım. Evlere temizliğe gidiyorum. Bunun yanında Zonguldak Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da yardım ediyor. Oğlumun tedavisi sırasında çok zorlandım. En son ameliyatı sırasında yaşadığım parasızlık nedeniyle evimdeki buzdolabı ve çamaşır makinesini 150 liraya satmak zorunda kaldım. Çocuğumun sağlığı için her şeyi göze alırım. Yeter ki oğlum iyi olsun. Ömrüm yettikçe çocuğumun yanında olacağım.”