Yetim çocuklar Radikal'i sevdi

Yetim çocuklar Radikal'i sevdi
Yetim çocuklar Radikal'i sevdi

4. Uluslararası Yetim Buluşması için gelen çocuklar, Radikal yazıişlerini gezdi. fotoğraf: mehmet özdoğan

İSTANBUL - İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından organize edilen ‘4. Uluslararası Yetim Buluşması’ çerçevesinde Türkiye’ye 10 ülkeden 50 yetim çocuk geldi. Yaklaşık bir hafta önce İstanbul’a gelen çocuklar kentin turistlik ve önemli yerlerini gezdi. İHH yöneticileri tarafından gezdirilen çocuklar önceki gün de Radikal’i ziyaret etti.
Lübnan, Makedonya, Etyopya, Irak, Lübnan, Filistin, Sudan gibi ülkelerden ve Türkiye’den öğrenciler çeşitli etkinlere katılacak. Radikal’i ziyaret eden Çeçenistanlı Ahmet, etkinliklerde Çeçen dansları yapacağını söyledi. İstanbul’u çok beğendiğini anlatan Ahmet, büyüyünce dansçı olmak istiyor. Ağrı’dan yetim buluşmasına katılacak olan Berfin Çelik ise, dokuz yıl önce henüz bir bebekken babasını kaybetmiş. İstanbul’a ilk kez gelen Berfin, en çok MiniaTurk’ü sevdiğini söyledi. MiniaTürk’de de en çok ‘TEM Karayolu’nu beğendiğini anlatan Berfin, “Çok gerkçekçi yapmışlar. O kadar arabayı bir yerde görmedim. Görmek isterdim” dedi. Berfin grupta Lübnanlı Maya ile dost olduğunu kenti, Maya ile el ele tutuşarak gezdiğini söyledi.
Yetim Buluşması projesi çerçevesinde sponsor aileler bir çocuğun aylık 70 TL olan ihtiyacını bir yıl süreyle karşılıyor. Yetim buluşmasında çoğu aile de yardım ettiği çocuğu görme fırsatı buluyor. (Radikal)