Yetkililerden bilgilendirme rezaleti

Yetkililerden bilgilendirme rezaleti
Yetkililerden bilgilendirme rezaleti

BBP'liler yetkililerden aldıkları bilgilerden sonra şaşkına döndü.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasından sonra yetkililer yaptıkları açıklamalrla kafaları karıştırdı

 

İSTANBUL - BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş’tan Yozgat’a götüren helikopterin düşmesinin ardından açıklama rezaleti yaşandı. 

Önce Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. Kadir Çetinkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, helikopterin Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesi yakınlarında düştüğünün belirlendiğini söyledi. Çetinkara, hava ambulanslarının bölgeye ulaştığını belirtti. Yazıcıoğlu'nun Göksun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı da ifade edildi. Ancak değişik kaynaklardan gelen farklı bilgiler kafaları karıştırdı.


ENKAZA ULAŞILDI MI?

 


Kayseri Valiliği yetkililerine göre, polis helikopteri enkaza ulaştı. Yazıcıoğlu'nun ayağında kırık var. Yaralılar hastaneye taşınıyordu.  Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, enkaza henüz ulaşılamadığını açıkladı. Yetkililerin kazayla ilgili yaptığı yaptığı açıklamalar şöyle:

 

 

TOPÇU: NET BİR BİLGİ YOK
 
 
BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, kazadan sonra iki basın toplantısı düzenledi.Topçu,  düzenlediği ilk basın toplantısında, Kayseri valisiyle telefonda görüştüğünü, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hava ambulansıyla Göksün Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini ve durumunun da iyi olduğunu söyledi.Topçu ikinci toplantıdaysa  şöyle konuştu: "Kahramanmaraş Valimiz, yarım saatlik bir süre içerisinde yer tespit edilip, hem hava ambulanslarıyla hem de kara yolunda ambulanslarıyla bölgeye hareket edildi.  Kayseri valimiz, hem cumhurbaşkanımızı hem de bizi bilgilendirdiler. Kayseri Valimizin söylediğine göre herhangi bir can kaybı yok, durumlarının nasıl olduğuyla alakalı da net bir bilgi yok.  Şu anda da genel başkanımız ve diğer yaralılar hastaneye kaldırılacaklar. Sanıyorum genel başkanımız Kayseri Devlet Hastanesi’ne, diğer yaralılar Göksün Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şu anda can kaybı yok, en önemlisi de bu. Zaten o hastanelerin başhekimleri de açıklamaları da yapar. Önemli olan genel başkanımız ile birlikte olan 5 canın durumunun ne olduğu ve olacağıdır."
 
 

 

KAYSERİ VALİSİ: ŞUURU AÇIK
 
 
Kayseri Valisi Mevlüt Bilici,  Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi. Bilici yaptığı açıklamada, “Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı” dedi. 
 
 
BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI: ENKAZA ULAŞILAMADI
 
 
Bu açıklamaın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  “henüz olay yerine ulaşılamadığını fakat 5 yaralı bulunduğunun söylendiğini” belirterek, “Ben kendilerine Allah'tan şifalar diliyorum. Rabbim inşallah daha beterinden korusun. Daha farklı olumsuz bir haber inşallah oradan bize gelmez” dedi.
 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Brüksel ziyareti öncesinde havaalanında yaptığı açıklamada, henüz olay yerine ulaşılamadığını ve yetkililerin olay yerine ulaşmak için büyük çaba sarf ettiğini açıkladı. 
Sonuda yaşanan bilgi kirliliği BBP yönetimini isyan ettirdi. Acil yönetim merkezi kuran BBP'liler kendileri dışındaki hiç bir açıklamaya rağbet edilmemesini istedi.