'Yetmez ama evet diyen dostlara...'

'Yetmez ama evet diyen dostlara...'
'Yetmez ama evet diyen dostlara...'
Tiyatrocu Cem Davran bugün Twitter hesabından 'gündeme dair' ilginç mesajlar paylaştı.

Radikal.com.tr - Anayasanın referandumu döneminde ortaya çıkan, ‘Yetmez ama evet’ sloganı bugün bir oyuncunun tweeti ile gündeme geldi... Davran ayrıca Suriyeli mültecilere oy kullanma hakkı verildiği haberleri ile ilgili de ilginç bir mesaj attı. İşte Davran'ın Twitter hesabından paylaştığı mesajlar: 
  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Bugün

  ,

  oy

  http://www.radikal.com.tr/1162822116282211

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gerçek Tez Konusu. - Clear

  Asıl tez konusu "Ben Çıkarcı Değilim diyen ÇIKARCILARIN Durumu" olmalıdır.Bir tane beni yanıltan örnek görsem dişimi kıracağım.Soktuğum çivi bu kadar mı acıtıyor ne? Neden ki? Çok mu sivri yoksa çok mu büyük ya da çok mu kalın? Sorun değil,güzel(!) hatırınız için törpüler ve inceltiriz.Zira amacımız acıtmak değil,taşı gediğine koymaktır.

  Clear'lanmak. - Clear

  Birileri deterjan reklamlarına iyice kaptırmış kendini...O reklam yanlış,ezberi bırakıp kafayı çalıştırın "kirlenmek güzel" değildir,güzel olan "clean'leneceğini(temizleneceğini) bilmek" veya Clear'lanmaktır.Sorgulamadan,kendini kaptırmaktan artık vazgeçin.Eğriyle doğruyu ayırabilme zamanı geldi de geçiyor bile...Sizlerden aldığım "negatif oylar" benim ancak şanımı artırır.

  Her şeyin sorumlusu biz miyiz? - huberhirsch

  Biz liberaller bir avuç insanız. Seçime parti olarak girsek (LDP'yi saymıyorum) yüzde bir oy bile alamayız. Biz referandumda Yetmez ama Evet demesek evet çıkmayacak mıydı? Liberalleri nefret nesnesi haline getirip, AKP'nin her hatasından bizi sorumlu tutmadan önce aynaya bakıp da "Biz neden özgürlükçü bir düşünce ileri sürüp de liberallerin ve demokratların desteğini alamıyoruz" diye sorun kendinize.

  Yetmez ama evet derken... - garigan

  Her şeyin güllük gülistanlık olacağını söylemedik.Mücadele vermeden bizi kurtaracak bir kahraman da beklemedik.Biz demiştik ten daha etkili birşeyler aradık ve yetmez ama evet te karar kıldık.Şimdide diyoruz ki DURMAK YOK MÜCADELEYE DEVAM.

  ... - Selosl

  "Böylece sevgili cem davranın bu akşam ki oyunundan haberimiz olmuş oldu" iyi ki de oldu, her yerde tiyatro reklamı yapılsın, beğenmeyenler gitsin tayyipçi ivedik abilerini izlesin.

  kullanılmış olabilir - ölçer

  durup dururken niye şimdi, seni sıkıştırıyorlar mı. sen genede yüreğini dinle. karar senin olursa daha iyi olur. derim sana ben.

  düşüncesizlik sari mi? - emir acar

  denklemin bir tarafındaki tutarlılığı mutlak görünce araya eşitlik ilkesini sokmanın anlamı kalmıyor. eşit değildir dediğiniz şey bunca zaman insanlara acıdan başka bir şey getirmemişse yeni bir eşitsizliğin üstüne ahkam kesmek çok kolaydır. yetmez ama evet diyen bazı dostlarınız kendileri yok olurken sizin kendileri kadar acı çekmenizi size göstermeden meseleyi anlayamayacağınızı öngördü. yine anlayamayacaksınız biliyorum.