YGS Birincisi Irmak Öziskender: Adam gibi çalıştım

YGS Birincisi Irmak Öziskender: Adam gibi çalıştım
YGS Birincisi Irmak Öziskender: Adam gibi çalıştım
Bakırköy'de sınava hazırlandığı özel dershanede düzenlenen basın toplantısında konuşan Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi Irmak Öziskender (18) sınav sürecini ve yaşadıklarını basın mensuplarına anlattı

İSTANBUL - YGS-6 puan türlerinde 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan Öziskender, "Çok heyecanlıyım kesinlikle böyle bir şey beklemiyordum. Çok çalıştım gerçekten. Aynı zamanda okulumda Kadıköy Anadolu Lisesi'nde okuyorum.Okulum ve dershanem bu konuda bana çok yardımcı oldu. Çok sıkı çalıştım sonucunu aldım"dedi.

"HİÇ STRES YAPMADIM"

Sınav sonucunu evde ders çalışırken babasından aldığı telefonla öğrendiğini söyleyen Öziskender, "Babam aradı. 'Irmak galiba birinci olmuşsun' dedi. Bende televizyonu açınca gördüm sevinçten havalara sıçradım. Birinciliği beklemiyordum. Çünkü sınavı kontrol ettiğimde daha fazla yanlışım olduğunu hatırlıyordum. İyi bir derece gelir ama birinci olacağımı hiç zannetmiyordum. Hacettepe Tıp Fakültesinde okumak istiyorum. Doktor olmak istiyorum.Ailem bana her konuda destek oldu. Buradan onlara çok teşekkür etmek istiyorum.Dershanede akşam etütlerine kaldım, beni geç saatlerde oradan alıp getirdiler. Bana yapabilecekleri en büyük destek ailemden oldu. Herhangi bir baskı hissetmedim. Ben açıkçası gayet rahattım. Hatta annem sınav sabahı geldi 'Irmak ben senden daha çok stres yapıyorum' dedi. 'Bende stres eksikliği var' dedim. Hiç stres yapmadım" diye konuştu.

"ADAM GİBİ ÇALIŞTIM"

Öziskender ayrıca öğrencilere "Kesinlikle okulu bırakmamaları lazım. Okula güvenmeleri lazım. Aynı şekilde dershaneden de olabildiğince destek almaları lazım. Gerilmemeleri lazım. YGS zaten stresi kontrol etme sistemi. Daha çok bilgiden öte. Çok sıkı çalıştım dediğim hani gerçekten verimli çalıştım. Günde 1000-1200 soru çözmedim. Çalıştığım zaman adam gibi çalıştım.Kalan zamanlarımı arkadaşlarımla değerlendirdim" tavsiyesinde bulundu.

ÖSYM Başkanı Ali Demir'in açıkladığı YGS sonuçlarına göre, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Lisesinden Zeynep Nur Karagöz YGS-1 ve YGS-2, İstanbul Lisesinden Hümeyra Çolak YGS-3, YGS-4 ve YGS-5, Kadıköy Anadolu Lisesinden Irmak Öziskender YGS-6 puan türlerinde 500 tam puan alarak birinci oldu.(dha/Taner Yener)


  http://www.radikal.com.tr/112763811276387

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aferin sana - halil ibo

  nasıl yani sınavda başarısız olanlar ( neye göre başarız o da tartşılır da) KADIN gibi mi çalıştılar. bu kızımızı akil adamlar gurubuna almalı tez elden.

  hacettepe! - nutmegstate

  Buyur gel Hacettepeye... Yalniz o Hacettepe eski Hacettepe degil... Kapidan girerken selamun aleykum demeyi unutma! Bir dost...

  Yanlış bir terim. - eracon

  "Adam gibi çalışmak" yanlış olmuş ama gençliğine, derslerden vakit bulup ta bu kavramlar üzerinde kafa patlatacak zaman bulamamasına vermek lazım. Aferin kardeşimize. Dershane de kendine pay çıkarmış. Benim anlamadığım başka bir dershaneye gitse aynı sonucu alamayacak mıydı bu kardeşimiz? Bireyler üzerinden yola çıkarak nemalanmak yanlıştır. Tüm öğrencilerin yüksek bir başarı sağladı ise o zaman ne mutlu sana.

  Habere - cdurdum

  Arkadaşı çok tebrik ediyorum. Keşke YGS'de aldığı başarıyı dil bilgisi ve imla konularında da gösterebilseydi. Aynı eleştiriyi Radikal editörleri için de yapayım. Bir zamanların efsane gazetesi Radikal'in şu anki çalışanları dil bilgisinden sınıfta kaldı!

  adam kelimesi üzerine - ssezer56

  bildiğim kadarıyla adam kelimesi sadece erkekler için kullanılmaz.kadının karşıtı adam değil erkektir.neden adam değil de kadın gibi çalışsa birinci olamazmış,onu da anlayamadım.üç birincinin de genç hanımlar oluşu dikkate değer.üçünü de kutluyorum.şaka bir yana çok zor bir olay.sınava giren herkese geçmiş olsun.

  tabi tabi - aroşem

  doğrudur siz adam gibi çalıştınız diğer öğrenciler insan gibi çalıştı ama bu kadarını yapabildi herkesin yaşam koşulları aynı değil bakın doğu bölgeleri yine başarı sıralamasında geride kaldılar.ayrım yaptığımı düşünmeyin eşitşizlik diz boyu bunun yanısıra okumayan araştırmayan bir toplumuz ve televizyon bilgisayar gibi unsurlar ayrı bir sorun.ve eğitim sistemindeki eşitsizlikler ekonomik farklılıklar yani sınav senin çok çalışmanla başarılı olmanla alakalı değil senin aile ortamın ekonomik ortamın ve yaşadıdığın bölgr kökenin vs ve eğitiminle alakalıdırda...başarılar sınavda başarısız olan öğrenciler değil devltin eğitim sisemidir birde üniversite okuyup işsizler kervanına giren öğrencilerin sayısı bir hayli fazla umarım üniversite okuyup bitirdikten sonra bu işsizler kervanına katılmasın kızım hayata başarılar

  adam gibi! - mülkiyelii

  cinsiyetçi dille de birinci olmuşsun tebrikler, ADAM gibi değil KADIN gibi çalışsaydın birinci olamazdın çünkü.