YGS Sınavı Giriş Yerleri 2014 Ne zaman açıklanacak

YGS Sınavı Giriş Yerleri 2014 Ne zaman açıklanacak
YGS Sınavı Giriş Yerleri 2014 Ne zaman açıklanacak
YGS sınavı ne zaman? YGS sınavı giriş yerleri belli oldu mu? YGS sınavı giriş yerlerini nerden öğrenebilirim? YGS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınavı ile ilgili tüm soruların cevapları Radikal'de!

Radikal.com.tr - YGS sınavı ne zaman ? YGS sınavı giriş yerleri belli oldu mu? YGS sınavı giriş yerlerini nerden öğrenebilirim? YGS sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? YGS sınavı ile ilgili tüm soruların cevapları Radikal'de!

23 Mart 2014'te gerçekleştirilecek 2 milyondan fazla adayın gireceği YGS sınav yerleri ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasından TC kimlik numarasıyla öğrenilebilecek. YGS sınav yerimi nasıl öğrenebilirim? YGS sınav yerleri ve sınava giriş belgeleri Mart ayının ilk haftası ÖSYM aday işlemleri sayfasında açıklanacak. YGS sınav yerinizi buradan da öğrenebilirsiniz.

Sınav yerlerini öğrenmek için lütfen tıklayınız...

2014 YGS’ye girişte hangi belgeler gerekiyor?23 Mart’ta yapılacak olan YGS’de adayların adreslerine sınava giriş belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınavın yapılacağı tarihten 10 gün önce üzerinde sınav yeri ve kimlik bilgileri ile fotoğraflarının olduğu 2014 YGS sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak edinecekler ve yazıcıdan çıktısını alacaklar. Çıktıların renkli veya siyah beyaz olması fark etmiyor ancak okunaklı ve fotoğrafın belirgin olması önemli.

ÖSYM, ayrıca, sınava giriş belgesinin ön yüzünde ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavının geçersiz sayılacağı uyarısını da yaptı. Bu nedenle adayların bu uyarılara dikkat etmesi gerekiyor. Adaylar sınava giriş belgesi dışında YGS’ye gelirken üzerinde TC kimlik numarası olan nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportlarını da yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Unutulmaması gereken öenmli hususlardan biri her yıl yüzlerce aday tarihi geçmiş pasaport ya da TC kimlik numarası yazılı olmayan nüfus cüzdanı nedeniyle sınava giremiyor. O nedenle geçerli pasaport ya da nüfus cüzdanınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

YGS’de din kültürü ve felsefe sorularından hangi adaylar sorumlu?

23 Mart’ta tek oturumda gerçekleştirilecek YGS’de ortaöğretimde zorunlu din kültürü dersini alan ve başvuru kılavuzunda bu seçeneği (Ortaöğretimde zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi aldım) işaretleyen adaylar;

(Ortaöğretimde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almak zorunda olan tüm adaylar (İmam Hatip
Okulları öğrencileri/mezunları dâhil), bu seçeneği işaretleyeceklerdir. ) Bu seçeneği işaretleyen adaylar, sınavda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını cevaplayacak, ilave Felsefe/Felsefe Grubu sorularını cevaplamayacak. ÖSYM, bu durumdaki adayların, ilave Felsefe/Felsefe Grubu sorularını cevaplasalar bile bu cevapların değerlendirmeye alınmayacağı uyarısında bulundu.

Eğer, “Ortaöğretimde zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almadım” seçeneğini işaretleyen adaylar, (Ortaöğretimde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan tüm adaylar (İmam Hatip Okulları öğrencileri/mezunları hariç), bu seçeneği işaretleyecekler.) sınavda ilave Felsefe/Felsefe Grubu sorularını cevaplayacak, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını cevaplamayacak. Bu durumdaki adaylar, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını cevaplasalar bile bu cevapları değerlendirmeye alınmayacak.