YGS'de başarı için "tutanak" ile söz aldı

YGS'de başarı için "tutanak" ile söz aldı
YGS'de başarı için "tutanak" ile söz aldı
Giresun Valisi Şahin, kentin YGS'deki sıralamasından memnun olmayınca, okul müdürlerinden tutanakla "başarı sözü" aldı

GİRESUN - Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, kentin Yükseköğretime Geçiş Sınavı'ndaki ( YGS ) sıralamasından memnun olmayınca, okul müdürlerinden tutanakla "başarı sözü" aldı.

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Vali Şahin başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve 25 okul müdürünün katıldığı YGS değerlendirme toplantısı yapıldığı belirtildi.

Şahin'in toplantıda yaptığı konuşmada, YGS'de Giresun'un 81 il arasında 56'ncı sırada yer aldığını belirterek, bu sıralamanın Giresun'a yakışmadığını vurguladığı kaydedildi.
Açıklamada, gelecek yıl okulların ve öğretmenlerin başarılarına göre değerlendirileceğini belirten Şahin'in şu ifadelerine yer verildi:

"İl olarak YGS'de 56'ncı sırada olmamız bana hoş gelmiyor. Okullarımızdaki fiziki altyapımız gayet iyi seviyede. Öğretmen yönünden de iyi durumdayız. Buna rağmen 56'ncı sıradayız. Gelecek yıl en az 45'inci sıraya yükselebilmemiz için sizden söz istiyorum. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştireceğinize ve başarıyı artıracağınıza inanıyorum."

Açıklamada, Vali Şahin'in okul müdürlerinden Giresun'un YGS sıralamasında 45'inci sıraya yükseltilmesi sözünü aldığı ve bu sözleri karşılığında müdürlere tutanak imzalattığı belirtildi.(aa)