YGS'de kimlik krizi

YGS'de kimlik krizi
YGS'de kimlik krizi
Bursa'da üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girmek üzere sınav merkezine nüfus cüzdanı yerine ehliyetle gelen iki öğrenci içeri alınmadı. Atik, "Malta'dan sınav için geldim. 6 ay Malta'da okudum. Bunun için 30 bin lira eğitim masrafım oldu. Yanımda ehliyetim olduğu halde kabul etmediler. Bir senem ve harcadığım para boşa gitti" diyerek tepkisini dile getirdi.

RADİKAL - Sınava alınmayan öğrencilerden Okan Atik, "Sınav için Malta'dan geldim. 30 bin lira eğitim masrafım oldu. Yanımda ehliyetim olduğu halde kabul etmediler. Bir senem ve harcadığım para boşa gitti" dedi.

Üniversite yolunda ilk maraton olarak adlandırılan ve yaklaşık 2 milyon adayın katıldığı YGS'ye girmek için Bursa Cem Sultan İmam Hatip Lisesi'ne gelen Okan Atik, sürücü ehliyetiyle sınava girmek istedi. Ancak nüfus cüzdanı yanında bulunmadığı için sınava alınmayan Atik, isyan etti. Atik, "Bir sene bu sınav için hazırlandım. Malta'dan sınav için geldim. 6 ay Malta'da okudum. Bunun için 30 bin lira eğitim masrafım oldu. Yanımda ehliyetim olduğu halde kabul etmediler. Bir senem ve harcadığım para boşa gitti" diye konuştu.

YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) sona erdi, sonuçlar internetten açıklanacak

Sınava gelirken heyecandan kimliğini evde unutan ve sürücü ehliyeti ile sınava girmeyek isteyen bir başka öğrencinin de sınava alınmaması dikkat çekti.
DHA-Hüseyin TÜCCAR


  http://www.radikal.com.tr/131409013140906

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user957858

  Yazinizda ayni cumleleri daha kac kere tekrar edeceksiniz. Gerizekalı değiliz. Anladik.

  her sene aynı şey - user572864

  Ehliyetle sınava almadıklarını artık herkes biliyor. Bu gencin yaptığı biraz şansını zorlamak olmuş.

  Verdigi kimligi.. - user394648

  Verdigi kimligi tanimayan sistem nerede var acaba?

  gÖREV tamam!!! - user1036191

  Malta'dan gelmek 30 bin Tl de... Yıkılan hayaller, Kaybolan ümitler, Onca EMEK, en önemlisi de İncinen İNSANLIK ONURU... bunlar kaç TeLe eder ki????

  2015 ygs soruları ve cevapları - user786484

  http://amazonsalee.blogspot.com.tr/2015/03/2015-ygs-soru-ve-cevaplari.html

  Cahil gözetmenler tazminat davası açılsın. - Su Cemre Sim

  Sürücü Belgesi için Şişli'de bir ilkokulda sınava giriyorum; kitapçıklar dağıtıldı, sınav başladı. Kiatçığın sayfalarını kesip ,üzerinde karalama yaparak soruları çözmeye başladım. Sınıfta gözetmen olan adam başıma geldi dikildi. ''Kitapçıkları karalama, devletin kitabını karalayamazsın.'' dedi. Kitapçıkların karalanabileceğini, üniversite seçme sınavlarında bile böyle yapıldığını, üstelik, bu kitapçıkların bir daha kullanılamdığını söyledim. Adam at sineği gibi yapıştı, başımdan gitmiyor. Bakınız, başka gözetmenelere de sorun , kitapçıklar karalanabilir. ''dedim. Adam sınav boyunca başımdan gitmedi, beni rahatsız etti. Adamı gidip şikayet edemedim, hala kendimi suçlarım. Ehliyet , bütün resmi ve gayrı resmi dairelerde kimlik yerine kullanılan bir belge. Sınavda neden kullanılmasın? Çok istiyorsan tutanak tutarsın. Bu adamlar, üç kuruş para almak için sınav gözetmeni yapılıyor, sonra da olacağı böyle vahim. BU GENÇLER TAZMİNAT DAVASI AÇARKEN, MÜMKÜNSE BÖYLELERİNİ DE DAVALI GÖSTERSİNLER.