YGS'ye geç kalanları okullara polis ulaştıracak

YGS'ye geç kalanları okullara polis ulaştıracak
YGS'ye geç kalanları okullara polis ulaştıracak
Afyonkarahisar'da YGS'ye katılacağı okula geç kalanlarla okulun adresini bilmeyenler için polis ekipleri oluşturuldu

AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'da, Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacağı okula geç kalanlar ile okul adresini bilmeyen öğrencilere yardımcı olunması amacıyla polis ekipleri oluşturuldu.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, YGS öncesi öğrencilerin evlerinde rahat dinlenebilmesi ve huzurlu bir ortamda sınav geçirebilmesi amacıyla bazı önlemler aldıklarını bildirdi.

Öğrencilerin sınav öncesi rahatsız olmasına yol açabilecek inşaat çalışmaları, gürültülü çalışan yerleri ile araçlarda klakson çalınmasını engellemek amacıyla 24 motorize ekip görevlendirildiğini ifade eden Can, sınavların gerçekleştirileceği okullarda da 227 polis memurunun hazır bulunacağını bilgisini verdi.

‘ÖĞRENCİLER İÇİN TÜM GÜZERGAHLARDA POLİS EKİPLERİ SEYİR HALİNDE GEZECEK’

Can, üniversite adaylarına huzurlu bir ortam sağlamak için tüm ayrıntıların düşünüldüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Sınava geç kalan, sınav yerlerini bilmeyen öğrenciler için tüm güzergahlarda polis ekipleri seyir halinde gezecek ve ekiplerden yardım isteyen tüm öğrencilerin, sınava gireceği okullara kadar götürülmesi sağlanacak. Sınava girecek öğrencilerin kimliklerini unutması ve nüfus cüzdanı olmayan öğrencilerin Nüfus Müdürlüklerine gitmesini sağlamak amacıyla yardım istenmesi halinde yaya ve motorize tüm polis ekiplerimiz tarafından hizmet verilecek."

YGS, il merkezinde Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer ile Ali Çetinkaya yerleşkelerindeki binaların yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 29 okulda gerçekleştirilecek.(aa)