Yılanlar bir aileyi kuşattı!

Yılanlar bir aileyi kuşattı!
Yılanlar bir aileyi kuşattı!
Muradiye'de yaşayan ailenin evini yılanlar istila etti. Kazma kürek nöbet tutan aile sayıları gün geçtikçe artan yılanlara karşı çaresiz
SERACETTİN SEÇKİN


VAN - Muradiye İlçesi’nde Bilben ailesinin yaşadığı ev yılanların istilasına uğradı. Uykusuz geceler geçiren Bilben ailesi, evin altından onlanca yılanın çıktığını söyledi. Ev sahibi Latif Bilben, “Üç gündür evin önünde nöbet tutuyorum. Şimdiye kadar boyları 1 metreye varan 12 yılan öldürdüm. Buna rağmen yılanlar her geçen gün biraz daha çoğalıyor. Korku içerisindeyiz. Böyle giderse evi boşaltacağız” dedi.

Yavuz Selim Mahallesi’nde 9 nüfuslu Bilben ailesinin yaşadığı evi yılanlar bastı. Bilben ailesi, evlerini istila eden yılanlardan dolayı 3 günden beridir korku ve panik içinde yaşıyor. Her geçen gün artan yılanlardan kurtulmak için çareyi yılanları öldürmekte arayan aile fertleri bunda da başarılı olmadı. Baba Latif Bilben, eşi Fatma ve çocuklarıyla birlikte üç günden bu yana ellerine aldıkları demir kancalar, kürekler ve odunlarla yılanları öldürüyor. Evin altından çıkan yılanları öldürdükçe arttığını söyleyen Latif Bilben, yılanların diğer evlere de yayılmaması için nöbet tuttuklarını belirterek şöyle konuştu:

“Ben sabahları çıkıp akşamları ancak eve gelebiliyorum. Eşim ve çocuklarım üç gündür yılan nöbeti tutuyorlar. Şimdiye kadar boyları 1 metreyi bulan 12 yılan öldürdük. Havalar ısındıkça evin altından daha fazla çıkmaya başladılar. Evi yılanlar sardı. Biz korkmaya başladık. Çocuklarımla birlikte eve giremiyoruz. Bu yılanlarla nasıl baş edeceğimizi bilmiyoruz. Evdeki her delikten çıkıyorlar. Öldürebildiklerimizi öldürüyoruz. Fakat geri kaçanlar bizleri korkutuyor. Böyle giderse tüm mahalle yılanların istilasına uğrayacak. Ne yapacağımızı şaşırdık. Korku ve panik içindeyiz.”(dha)