Yılbaşı gecesi saat 02.00'ye kadar metro, vapur, otobüs

Büyükşehir Belediyesi, yılbaşının sorunsuz geçmesi için bir dizi önlem aldı. Metro, otobüs ve vapurların sefer saatleri uzatılırken, trafik kazalarına acil müdahale için 160 çekici ana arterlerde bekletilecek.

İSTANBUL - Büyükşehir Belediyesi, yılbaşının sorunsuz geçmesi için bir dizi önlem aldı. Metro, otobüs ve vapurların sefer saatleri uzatılırken, trafik kazalarına acil müdahale için 160 çekici ana arterlerde bekletilecek.
Yılbaşında metro ve hafif metro saat 02.00'ye kadar hizmet verecek. İETT otobüsleri de bazı hatlarda saat 02.00'ye kadar çalışacak. Taksim, Bakırköy ve Eminönü hatlarından Kadıköy, Üsküdar ve Bostancı bölgelerine düzenli seferler yapılacak. İDO da yılbaşı gecesi bazı vapur seferlerinin saatlerini uzattı. Trafik kazalarına anında müdahale etmek için 160 çekici ana arterlerde çeşitli noktalarda bekletilecek. Hızır Acil ambulansı ve itfaiye araçları da istasyonlar ve meydanlarda görev yapacak.
Ayrıca, 112 numaralı Taksim-Bostancı, 15F numaralı Kadıköy-Üsküdar-Ortaçeşme, 25T numaralı Taksim-Sarıyer, 40 numaralı Taksim-Sarıyer, 85 numaralı Taksim-Mecidiyeköy-Bakırköy ve 73 numaralı Taksim-Yenibosna-Metro hatlarında ikişer adet otobüs sabaha kadar hizmet verecek.
Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Necati Özfatura ise bu tedbirlere karşı çıkıyor. Özfatura, kutlamalarda sarhoş olanların, 'eve bırakmak' gibi kamu hizmetinden mahrum bırakılmasını isteyerek, "Rezil sahneler bu yılbaşında da yaşanmamalı. Gereken önlemler alınmalı" dedi.