Yılbaşı güzelliği

Yaklaşan yeni yıl nedeniyle kentler ışıl ışıl bir görüntüye büründü, eğlence hazırlıkları ise sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi yılbaşında iki parti düzenliyor.

İSTANBUL - Yaklaşan yeni yıl nedeniyle kentler ışıl ışıl bir görüntüye büründü, eğlence hazırlıkları ise sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi yılbaşında iki parti düzenliyor. Taksim Meydanı'ndaki kutlama, saat 21.00'de başlayacak. DJ'ler eşliğinde meydan beş noktadan lazer şovlarıyla renklenecek. Kadıköy Belediyesi'nin partisi ise Suadiye Otoparkı'nda yapılacak. 2006'nın ilk dakikalarında da Harem Grubu, dansözler eşliğinde ritim performans sunacak.
Yılbaşı Diyarbakır'ı da ışıldattı. Ofis semtindeki caddeler ışıklandırılırken, mağaza sahipleri işyerlerinin önünü Noel ağaçlarıyla süsledi. Alışveriş merkezleri Mega Center ile Diyar Galeria ve turistik oteller de yeni yıl hazırlıklarını tamamladı. Mega Center'a gelenleri de elektronik Noel Baba dans ederek karşılıyor. Telefon santralını arayanlara da Kürtçe, Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet veren merkez Sur Beldesi Belediyesi, caddelere de ışıklı Kürtçe ve Türkçe yılbaşı kutlama yazıları astı.
AKP'li Menderes Türel'in başkanlığındaki Antalya Büyükşehir Belediyesi ise bu yıl yılbaşı için kent merkezinde ışıklandırma yapmadı.
Gaziantep'teki baklavacılara ise şimdiden kent dışından sipariş yağmaya başladı. İzmir'de de Alsancak, Konak, Güzelyalı, Karşıyaka'daki alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar vitrinleri ışıklarla süsledi. (dha, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/7673527673520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.