Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerginlik

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerginlik
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerginlik

Fotoğraf: Arşiv

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde karşıt görüşlü iki grup öğrenci arasında tartışma yaşandı. Üniversiteden çıkan kalabalık bir grubu polis ara sokaklarda kovaladı.

İSTANBULYıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü’nde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında tartışma yaşandı.

Bugün saat 16.00 sıralarında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde iki grup arasında sözlü tartışmayla başlayan gerilimi, üniversitenin güvenlik görevlileri polise bildirdi.

Bunun üzerine kampüse gelen çevik kuvvet ekipleri burada bir süre önlem aldı. Daha sonra yaklaşık 30 öğrenci üniversiteden çıkarak taşkınlık yapmak istedi. Polis, öğrencileri üniversite kapısının önünde kovalamaya başladı. Öğrenciler ara sokaklara doğru kaçtı. Polisin üniversite önündeki güvenlik önlemi devam ediyor.


İbrahim AKTÜRK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113297411329743

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kimler... - akropol

  Iki grup!!! Kimler? Tarih boyunca oligarsi isbirlikcisi ulkucu ve islamci fasistler ile karsilarindaki kendi ayaklari uzerinde bedel pahasina bir tarih boyu direnen insan ve yurtsever uluslararasi solcularmi? Acikca soyleyin.

  Faşizme karşı tek yumruk tek barikat. - ganjml

  Direnin arkadaşlar,bırakmayın meydanı bu gerici yobaz dincilerle faşistlere.

  Haber böyle mi sunulur? - mgalois

  Saldıranlar kim? Neden saldırıyorlar? Karşıt görüşlü diğer öğrenci grubu ne yapıyor saldırıya karşı? Özneler olmadıkça fiilin anlamı yok, bu mudur gazetecilik Radikal gazetesi? Açıkça faşistlerin saldırdığını söyleyemiyorsun, bu faşizmin failleri belli, kim tarafından fışkırtıldıkları açık seçik iken.