Yıldızlar 3 bin akülü araç için buluştu

Yıldızlar 3 bin akülü araç için buluştu
Yıldızlar 3 bin akülü araç için buluştu

Gala gecesine Fulya Terim, GS li Burak Yılmaz, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür ve eşi Beyda Şükür ile Fatih Terim de katıldı.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in eşi Fulya Terim öncülüğünde düzenlediği akülü tekerlekli sandalye kampanyasının gala gecesi, siyaset, spor ve sanat camiasını bir araya getirdi.
WOW Otel’de düzenlenen geceye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile eşi Fani Aysal, kulübün bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve aileleri, teknik direktör Fatih Terim, yardımcıları ve Sarı-Kırmızılı futbolcuların yanı sıra çok sayıda ünlü yer aldı. TOFD Başkanı Ramazan Baş, 2005’ten bu yana devam ettirdikleri kampanyalarla Türkiye genelinde 4 binin üzerinde akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade ederek “Ancak hâlâ 3 binin üzerinde bir başvuru vardı. Bu nedenle, geceyi sevgili Fulya Terim’in önderliğinde düzenlemeyi düşündük” dedi.

Spor kulüplerine teşekkür

Fulya Terim ise “Özgüvenin ve özgürlüğün ne demek olduğunu anladım. Empati yaptım, bir gün benim de başıma gelebilir diye düşündüm. Kime telefon ettiysem, spor camiası olsun, işadamları olsun, sanatçılar olsun herkes gönülden destekledi” diye konuştu. Fulya Terim ardından Galatasaray başta olmak üzere Fenerbahçe, Kardemir Karabükspor, Trabzonspor ile diğer spor kulüplerinin de destek verdiğini anlatarak, teşekkürlerini sundu. AK Parti Milletvekili Hakan Şükür engellileri hayatın, toplumun içinde görmek istediğini ifade etti. GS Başkanı Ünal Aysal, emekleri için Fulya Terim’i kutladığını belirtirken GS’li futbolcu Burak Yılmaz da “Futbolcular vicdanlı ve duyarlı insanlar. Ben de onlardan bir tanesiyim” dedi.