Yıldızlardan 900 bin YTL

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) eğitime katkı için bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Yıldızlar Sınıfı Yıl Sonu Gösterisi, önceki gün yapıldı.

İSTANBUL - Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın (TEGV) eğitime katkı için bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Yıldızlar Sınıfı Yıl Sonu Gösterisi, önceki gün yapıldı. Kanal D'de canlı yayımlanan programa pek çok sanatçı katıldı. Gecenin sonundada 900 bin YTL bağış toplandı.
TEGV'nin Kanal D ile ortaklaşa düzenlediği ve geleneksel hale gelen Yıldızlar Sınıfı Yıl Sonu Gösterisi, eğitime destek vermek isteyenleri bir araya getirdi. İki saat boyunca canlı yayımlanan programın sunuculuğunu, Seda Sayan yaptı. Programa Yavuz Bingöl, Yaşar, Sibel Tüzün, Nihat Doğan ve Hepsi grubu gibi pek çok şarkıcı katıldı. Kanal D programları da TEGV'nin sözcülerini ağırladı. 'Güneri Civaoğlu ile Şeffaf Oda' programına TEGV Mütevelli Kurulu üyesi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Yönetim Kurulu üyesi Cengiz Solakoğlu katılırken, Okan Bayülgen 'Televizyon Makinası' programında Ebru Gündeş ve TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Süha Sevük'ü ağırladı. İki saat devam eden yayın boyunca TEGV'nin bugüne kadar yaptığı çalışmalar da ekrana geldi.
SMS ile bağış
Ekran başındaki izleyiciler de 3353'e kısa mesaj göndererek TEGV'ye bağışta bulundu. Mesajlarla 10 YTL bağışta bulunarak eğitime destek verdi. Program sonunda reklam gelirleri ve cep telefonlarından atılan kısa mesajlar sayesinde 900 bin YTL miktarında bağış toplandığı belirlendi.
10 yılın iftihar tablosu
TEGV 1995'te ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim desteği için kuruldu. Vakıfın çalışmaları sayesinde bugüne kadar İstanbul'dan Van'a, Diyarbakır'dan Samsun'a kadar 33 ilde pek çok çocuk eğitime kazandırıldı. TEGV, toplam 11 Eğitim Parkı, 58 Öğrenim Birimi ve 17 Gezici Öğrenim Birimi ile 10 yılda tüm Türkiye'de yaklaşık 600 bin çocuğa ulaştı.


    http://www.radikal.com.tr/7665457665450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.