Yılın en iyi fotoğrafları

Yılın en iyi fotoğrafları
Yılın en iyi fotoğrafları

Suriye de linçten kurtarılıp kurşuna dizilen Şebbia nın son görüntüsü Yılın Haber Fotoğrafı oldu.

Foto Muhabirleri Derneği tarafından gerçekleştirilen ‘Vakıfbank-TFMD Yılın Basın Fotoğrafları’ ödüllerini kazananlar Antalya’da açıklandı. Jürinin 3 bin 567 fotoğraf arasında yaptığı değerlendirmede toplam 17 fotoğraf ve 12 fotoğraftan oluşan 4 portfolyo ödüle layık görüldü. Milliyet gazetesinden Bünyamin Aygün’ün Halep’te ‘Muhaliflerin Karakol Baskını’ karesi ‘Yılın Basın Fotoğrafı’ oldu. Halep’te çekilen fotoğraf, muhalifler tarafından linçten kurtarılıp kurşuna dizilen bir ‘Şebbia’nın son görüntüsüydü.
Anadolu Ajansı’ndan Bülent Doruk, Avrupa’da bir kulüpte futbol oynama rüyası ile Türkiye ’ye göç eden Afrikalı gençlerin yaşamlarını yansıtan fotoröportajı ile Mustafa Pekcan Özel Ödülü’nü aldı.
Zaman gazetesinden Onur Çoban, Suriyeli muhaliflerin Asi Nehri’nden geçişlerini anlatan fotoğrafları ile Fotoröportaj dalında birinci oldu. Hürriyet gazetesinden Emre Oktay Spor dalında, Zaman gazetesinden Mehmet Yaman Çevre dalında birinci oldu. Sabah Gazetesi Muhabiri Emin Özmen’in Suriye’de çektiği karakol baskını fotoğrafı ise TFMD Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, mart ayında Ankara ’da sunulacak.