Yılmaz Çelik yakalandı

Fatih Camii'nde 2 Eylül'de cuma namazı çıkışı hilafet gösterisi yapan gruba konuşan ve Hizb-ut Tahrir'in Türkiye Temsilcisi olduğu belirtilen Yılmaz Çelik dün Adana'da yakalandı.

ADANA - İstanbul'da Fatih Camii'nde 2 Eylül günü cuma namazı çıkışı hilafet gösterisi yapan gruba hitap eden yasadışı Hizb-ut Tahrir örgütünün Türkiye temsilcisi Yılmaz Çelik, Adana'da yakalandı.
Polisin günlerdir tüm Türkiye'de izini sürdüğü Çelik'in Adana'da olduğu yönündeki bir istihbarat üzerine, Emniyet Müdürlüğü'nde özel bir tim oluşturuldu. Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele ekipleri, dün öğle saatlerinde kentin yeni gelişme bölgelerinden Huzurevleri Mahallesi'ndeki lüks Gerçekyuva Sitesi'ndeki bir eve operasyon düzenledi.
Adana Emniyet Müdürü Mehmet Cebe'nin başından sonuna kadar hazırlıklarına nezaret ettiği operasyonda, 36 yaşındaki Yılmaz Çelik ile yanındaki 33 yaşındaki Ali Dikici, evden çıkarken yakalandı.
Polisin daha sonra yaptığı ilk araştırmada, Gerçekyuva Sitesi D Blok'un üçüncü katında 5 numaradaki Ali Karaköse'ye ait dairenin, 20 gün kadar önce bu kişilerce kiralandığı anlaşıldı. Evde bir bilgisayarla çeşitli doküman ele geçirildi. Yılmaz Çelik ve Ali Dikici, Emniyet'te sorguya alındı.
Önce Ankara'ya gitmiş
Adana Valiliği, operasyonla ilgili şu bilgiyi verdi: "Ankara'nın Haymana ilçesi Saatli Köyü nüfusuna kayıtlı Yusuf-Nezgiz oğlu 1969 doğumlu Mehmet kod adlı Yılmaz Çelik'in, eylem sonrası Karaman'ın Cedit Mahallesi'ne kayıtlı Bayram-Medine oğlu 1981 doğumlu Abdulaziz-Abdulkadir kod adlı Aziz Terzi isimli örgüt mensubuyla birlikte önce Ankara'ya, daha sonra ilimize geldiği tespit edildi. Rıza-Mahmut kod adlı Ali Dikici ile Yılmaz Çelik yakalanarak gözaltına alındı."
Emniyet açıklamasında ise, Ali Dikici'nin aynı örgütün Adana bölgesi sorumlusu olduğu belirtildi. Operasyonun tamamlanmasından sonra Adana Valisi Cahit Kıraç, Emniyet Müdürü Mehmet Cebe'yi arayarak teşekkür etti.


    http://www.radikal.com.tr/7587777587770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.