Yılmaz jandarmayı övdü

Beyaz Enerji Operasyonu sürecinde jandarma ile gerginlik yaşayan Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman'a gönderdiği kutlama mesajında jandarmayı övdü.

ANKARA - Beyaz Enerji Operasyonu sürecinde jandarma ile gerginlik yaşayan Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman'a gönderdiği kutlama mesajında jandarmayı övdü.
Jandarma Genel Komutanlığı'nın 155. kuruluş yıldönümü nedeniyle orgeneral Aytaç Yalman'a tüm liderlerin mesajları ulaşırken, bunların arasında Yılmaz'ın mesajının olmaması dikkat çekti. Ankara kulisleri bir süre 'Yılmaz'ın kasıtlı olarak mesaj göndermediği' iddiasını tartışırken, 'mesaj geçilmesinin unutulduğu' akşama doğru ortaya çıktı. Yılmaz gecikmeli mesajında "Jandarma teşkilatının halkımızın huzur ve güveni, devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü koruma yönünde ortaya koyduğu vatanperver, cesur, kararlı ve özverili çalışmalar her türlü takdirin üzerindedir" dedi.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ise gönderdiği mesajda Jandarma Genel Komutanlığı'nın başarılarla dolu geçmişe sahip olduğunu belirterek, "Jandarma Komutanlığımız'ın çalışmalarını kıvançla izliyoruz" dedi.


    ETİKETLER:

    Ankara

    ,

    Aytaç Yalman