Yılmaz: Mumcu çekip gitsin

Eski başbakanlardan, Rize bağımsız milletvekili adayı Mesut Yılmaz, Anavatan lideri Erkan Mumcu'ya yüklendi. Dün, eski milletvekili Nazmi Oğuz'un cenaze törenine katılan Yılmaz...

KOCAELİ - Eski başbakanlardan, Rize bağımsız milletvekili adayı Mesut Yılmaz, Anavatan lideri Erkan Mumcu'ya yüklendi. Dün, eski milletvekili Nazmi Oğuz'un cenaze törenine katılan Yılmaz, törenden önce bazı Anavatanlılarla bir araya gelerek şunları söyledi: "Mumcu genel başkan olarak maalesef patiyi ilk defa seçime giremeyecek hale düşürdü. Şimdi Anavatan'a yapacağı tek bir iyilik kalmıştır, o da bir an önce çekip gitmesidir."
Bir gazetecinin, Mumcu'nun "DP'yle birlikteyiz" dediğini hatırlatması üzerine Yılmaz, "Bir gün öncesi de 'Kahramanca seçime gireriz' dedi. Onun söylediklerini ciddiye almayın" diye konuştu. Yılmaz, Erdoğan'ın, "Eskilerden ülkeye şey gelmemiştir, çekilsinler" dediğinin anımsatılması üzerine, "Beş yıl çekildim, baktım ihtiyaç var, döndüm. Tayyip beyin dediği gibi olsaydı dönmeme gerek kalmazdı" dedi.