Yılmaz'ın 'Yiğit yalancıdır' ısrarı

Eski başbakan Mesut Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit'le ilgili "O bir profesyonel yalancı" ifadesini mahkemede de sürdürdü. Yılmaz, Türkbank Soruşturma Komisyonu'nda 13 Mayıs 2004'te...

ANKARA - Eski başbakan Mesut Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit'le ilgili "O bir profesyonel yalancı" ifadesini mahkemede de sürdürdü. Yılmaz, Türkbank Soruşturma Komisyonu'nda 13 Mayıs 2004'te ifade verdikten sonra gazetecilere, "Yiğit profesyonel yalancı" demişti.
Yiğit'in şikâyeti üzerine Yılmaz hakkında 'sövme' suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen davaya, Yılmaz ve Yiğit'in avukatları katıldı. Duruşmada Yılmaz'ın talimatla alınan ifadesi okundu. Yılmaz'ın ifadesi şöyle:
"Yiğit, basın açıklamalarında, mahkeme ve komisyon ifadelerinde şeref ve haysiyetimi ağır şekilde ihlal etti. Yiğit'in yalan beyanlarına ve hakaretlerine cevap vermek için belgelere dayanan doğruları söyledim. Yiğit, Türkbank ihalesiyle ilgili asılsız suçlamalarda bulunmuş, telafisiz manevi zararlara uğramama sebep olmuştur. Yiğit'le, başbakanlık yaptığım dönemde 30 Haziran 1998'de tanıştım. Çocuklarının üzerine yemin ederek, Alaattin Çakıcı ile ilgisinin olmadığını söyledi. Halbuki daha önce bu mafya lideriyle telefon görüşmeleri yaparak birtakım konularda uzlaştıkları ortaya çıkmış ve ilk günden yalan söylediği anlaşılmıştır." Dava, Yılmaz'ın yeni Ceza Muhakemesi Kanunu uyarınca uzlaşma hakkından yararlanıp yararlanmayacağının sorulması için ertelendi.


    http://www.radikal.com.tr/7575117575110

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.