Yine aynı manzara

Bütün uyarı ve önlemlere karşın vatandaş bildiğini okuyunca TEM Otoyolu'nun iki yanı açık hava mezbahasına döndü.

Hükümet ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bütün uyarıları ve yerel yönetimlerin aldığı önlemlere karşın, bu Kurban Bayramı'nda da yine istenmeyen görüntüler yaşandı. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin hemen her köşesi kan gölüne döndü.

ÖNLEM VE UYARILAR KAR ETMEDİ

Yetkililer bayram öncesinde sayısız uyarı yapmış, kurallara uygun olmayan şekilde kurban kesenlere 324 YTL para cezası uygulanacağını açıklamıştı. Ancak vatandaş kurbanını bildiği yöntemlerle, dilediği yerde kesmekten vazgeçmedi. TEM Otoyolu'nun iki yanı açık hava mezbahasına döndü.
Vatandaşların bir bölümü belediyelerin satış merkezlerinin yakınındaki kesim alanlarında kurbanlarını kesti. Ancak bir çok kişi de belirlenen yerlerin dışına çıkmakta tereddüt etmedi. Özellikle TEM Otoyolu, boş arsalar, yüksek gerilim hatlarının geçtiği boş alanlar kurban kesimi için tercih edilen bölgeler oldu.

APARTMAN ÖNLERİNDE KURBAN KESİMİ

Kurban bayramı nedeniyle kesilen kurbanlar, Erzurum'da cadde ve sokakları kan gölüne çevirdi. Denetimlerin yetersiz kaldığı Erzurum'da kesim alanlarına ilgi göstermeyenler, kurbanlıklarını oturdukları apartmanlarının önünde kesti. Kesim yerlerinde az sayıda Erzurumlu kurban kesti. Cadde ve sokak ortasında büyük güçlüklerle yere yatırılan kurbanlık hayvanlar, temizlik kurallarına uyulmadan kesildikten sonra parçalara bölünerek evlere taşındı.

KAYSERİ'DE KURBANLIK VAHŞETİ

Kayseri'de Kurban bayramının birinci günü, sahiplerinin elinden kaçan boğanın kesimi, tam bir vahşete sahne oldu. Bir gecekonduda kıstırılan boğayı, yoldan geçen kasap iki arka ayağına bıçak atıp sinirlerini keserek, güçsüz bıraktı. Kanlar içindeki hayvan kırılan iki ayağının üstünde bahçede direnirken, yaklaşık yarım saatlik bir mücadelenin ardından güçlükle kesilebildi.


    http://www.radikal.com.tr/7353047353040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.