Yine LPG'li kaza: Dokuz ölü

Kozan'da mezarlık ziyaretine giden ailelerin bulunduğu her ikisi de LPG'li iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada dokuz kişi yanarak yaşamını yitirirken, dört kişi de ağır yaralandı.

ADANA - Kozan'da mezarlık ziyaretine giden ailelerin bulunduğu her ikisi de LPG'li iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada dokuz kişi yanarak yaşamını yitirirken, dört kişi de ağır yaralandı.
Annelerinin Kabaktepe Köyü'ndeki mezarını ziyaret etmek amacıyla Adana'dan Kozan'a giden Şaşoğlu ailesini taşıyan Mustafa Şaşoğlu yönetimindeki otomobil, İmamoğlu ilçesini geçtikten sonra Tırmıl Mevkii'nde Eskiler Köyü'nden kontrolsüz biçimde ana yola çıkan Celal Akgüneş'ün kullandığı otomobille kafa kafaya çarpıştı.
İki otomobil de LPG'liydi
Kaza sonrası her ikisi de LPG'li olan otomobiller alev alıp, yanmaya başladı. Yakından geçen otomobillerdeki vatandaşların çabaları da alevleri söndürmede yetersiz kaldı. En yakın itfaiye ekibine yarım saatlik mesafede bulunan olay yerinde alevler içinde kalan Mustafa Şaşoğlu, oğlu Alican Şaşoğlu, ağabeyi Halil Şaşoğlu ile Eskiler Köyü Mezarlığı'ndaki akrabalarının mezarını ziyarete giden diğer araçta bulunan Selvinaz Akgüneş ve çocukları Buse ile Nursel, akrabaları Ebru Ünüvar ve iki çocuğu yanarak feci şekilde can verdi.
Sürücü Şaşoğlu'nun eşi, kızı ve baldızıyla diğer otomobilin sürücüsü Akgüneş de ağır yaralandı. Alevler arasından güçlükle kendilerini dışarı atan yaralılar Kozan Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Adana'daki Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yanık Ünitesi'nde tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının ağır olduğu belirtildi.
Öte yandan Erzurum'dan İzmir'e bayram tatiline gidenleri taşıyan otobüs Afyonkarahisar-İzmir karayolunun 14. kilometresinde sis ve buzlanma nedeniyle devrildi. Kazada iki kişi öldü, 23 kişi yaralandı.


    http://www.radikal.com.tr/7353397353390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.