Yine maden ocağı yine facia, yine ölüm

Yine maden ocağı yine facia, yine ölüm
Yine maden ocağı yine facia, yine ölüm
Zonguldak'ta kaçak maden ocağında gazdan zehirlenen 3 madenci hayatını kaybetti, TTK'daki iş kazasında ise 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

 


ZONGULDAK - Zonguldak'ta Kırat mevkiinde kaçak işletildiği iddia edilen maden ocağında açığa çıkan gazdan, madenciler Mustafa Özalpuğan, Yaşar Özerdoğan ve İsmail Altun etkilendi.  Olay yerine çağrılan TTK tahlisiye ekipleri, girdikleri maden ocağında, 3 işçinin hayatını kaybettiğini belirledi.
Maden ocağından çıkartılan cenazeler, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Kömür ocağının sahibi İ.K'nin " kamu malına zarar vermek" suçundan cezaevinde olduğu, 3 gün önce kaçak kömür ocağının açılması talimatını verdiği iddia edildi.

TTK Gelik İşletmesi maden ocağında da kömür taşınan vagonları çeken lokomotifin devrilmesi sonucu madenciler Azmi Kara ve Hakkı Gebeş yaralandı.  Kara, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Diğer madenci Gebeş ise Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde tedavi altına alındı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/116479211647924

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  MADENCİLER GÜNÜNDEN HEMEN SONRA MADENDE CAN VERMEK! - yagareser

  4 Aralık Dünya Madenciler Günüydü. Muhtemelen beylik laflar söylendi, nutuklar atıldı. Bir gün sonrasında da Zonguldak'tan kötü haber geldi. Bir değil iki kaza haberi birden. Hele özel sektöre ait olan kapalı ocağın izinsiz açılması ve kaza meydana gelmesi, tam olarak taammüden cinayet. İçinde biraz insanlık olan işverenlere şunu söylemek istiyoruz; birazcık daha fazla kazanma hırsınız bir ölüme, bir yaralanmaya yani bir iş kazasına sebep olmasın. Gereken tedbirleri alınız. Bence ülkemizin gelişmişlik düzeyi kişi başına düşen gelirle ilgili olduğu kadar, yıllık işkazası sayımızla da, yılda işkazalarında kaybettiğimiz can sayısı ile de ilgilidir.

  kömür ocakları ölüm tuzağı gibi. - okkes cavus

  her yıl kömür ocaklarında onlarca işci kardeşlerimiz canlarını kaybediyor. bu tür vahim ölümlü kazalar yalnız türkiyede bukadar çok oluyor olmasının sebebi, ocakların yeteri kadar denetlenip her türlü sağlık ve tehlikeye karşı gerekli önlemlerin alınmaıyışı bu tür kazaların olmasına neden oluyor.devlet çok sıkı tutsa kömür ocaklarını açarken her türlü sıhhi önlemler ve çoküntüyü önleme, gaz birikimini önleme gibi önlemleri çok sıklıkla kontrol etseler. bu olaylar yüzde bire ine bilir. bu olaylar şirketlerin günahı olduğu kadar, devletin ihmalinin de çok payı var. bu kaçıncı hiç ibret alma yok. . hep beylik sözler ve ölenlere rahmet okumak ölümler önlenmiyor. ateş düştüğü yeri yakıyor, umarız bu vahim olaylar bir daha olmaz.........

  ümit kıvanç belgeseli.. - ahmetdemirel86

  http://politikfilm.net/1332-16-ton-vicdan-ve-serbest-piyasaya-dair-bir-film-belgeseli-izle.html

  Kaçıncı Asırdayız ? - Selimserincan

  Hala böyle sorunlara çare bulunamaması,yetkililerin görevini yapmadığının apaçık göstergesi.Ne demek "kaçak kömür ocağı işletmesi".Ara sokaktaki küçücük bir bakkal dükkanını denetimsiz-vergisiz bırakmayan devlet,bu koca işletmeleri nasıl görmüyor?