Yine maganda, yine acı

Magandalar, yurdun dört bir yanında işbaşında. Denizli'deki bir kına gecesinde ateşlenen silahlardan çıkan kurşun, annesinin kucağında oturan sekiz yaşındaki İbrahim Dalkılınç'ın hayatına mal oldu.
Haber: FERAH IŞIK / Arşivi
RAMAZAN ÇETİN / Arşivi

DENİZLİ/KİLİS/GEBZE - Magandalar, yurdun dört bir yanında işbaşında. Denizli'deki bir kına gecesinde ateşlenen silahlardan çıkan kurşun, annesinin kucağında oturan sekiz yaşındaki İbrahim Dalkılınç'ın hayatına mal oldu. Kilis'teki bir düğünde 19 yaşında bir genç kız ayağından yaralanırken, Gebze'de de bir bankta annesinin kucağında uyuyan üç yaşındaki çocuk bacağından yaralandı.
Denizli'nin Sarköy ilçesine bağlı Altıntepe Köyü'nde yaşayan Azize Arslan ile merkeze bağlı Kumkısık Köyü'nden Gökhan Dalkılınç'ın önceki gün yapılan kına gecesine, İbrahim Dalkılınç da annesi Sevgi Dalkılınç ile gitti. Damat ve gelinin yakınları, gecenin ilerleyen saatlerinde silahlarını çekerek rastgele ateş etmeye başladı. Kurşunlardan biri, annesinin kucağında kına gecesini izleyen, Sevil Kaynak İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencisi Dalkılınç'ın başına isabet etti. Bir anda annesinin kucağında kanlar içinde kalan İbrahim, Özel Sağlık Hastanesi'ne kaldırıldı, ancak kurtarılamadı.
Tanıkları, Dalkılınç'ın vurulduğu anda en az 10 kişinin havaya ateş açtığını belirtti. Olay yerinde yapılan incelemede 300'e yakın gerçek, 500'e yakın da kurusıkı mermi kovanı bulundu. Sevgi Dalkılınç'ın rahatsızlığı nedeniyle üç yıl tedavi gördükten sonra hamile kaldığı ve İbrahim'i doğurduktan sonra çocuk sahibi olma şansını yitirdiği öğrenildi.
Kilis'te de önceki akşam merkeze bağlı Yavuzlu beldesinde, mahalle arasında yapılan düğün töreninde kimliği belirlenemeyen birisi tabancayla ateş etti. Tabancadan çıkan kurşun, düğüne ailesiyle gelen 19 yaşındaki Kifayet Yedipınar'ın ayağına isabet etti. Genç kız hemen Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Bankta uyuyordu
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde de maganda kurşunu, annesinin kucağında uyuyan üç yaşındaki Yakup Gökçe'yi buldu. Mavi Göl Siteleri'nin önünde, önceki akşam 22.30'da bir bankta annesinin kucağında uyuyan Yakup, aniden ağlayarak uyandı. Annesi Hacer Gökçe hemen Gebze Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. Bebeğin sol bacağına isabet eden 9 milimetrelik bir kurşun, operasyonla çıkarıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7553587553580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.