Yine mayın: Dört asker şehit

Hakkâri'de yola döşenen PKK mayınına askeri araç çarptı. Bir üsteğmen, bir teğmen ve iki er şehit oldu, dört er yaralı.

HAKKÂRİ - Hakkâri- Çukurca karayolunda PKK'nın döşediği mayın, askeri araç geçerken uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada bir üsteğmen, bir teğmen ile iki er şehit oldu, dört er yaralandı. Çukurca'nın Çiğili Köyü'nde çıkan çatışmada da dört er yaralandı.
Hakkâri-Çukurca karayolundaki Köprülü mevkisinde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen mayın, dün sabah saat 09.00 sıralarında devriye gezen askerlerin aracı geçerken uzaktan kumandayla patlatıldı.
Araçta bulunan üsteğmen Haluk Denli, teğmen Tuna Kara ile jandarma erleri Erkut Yılmaz, Bülent Yılmaz olay yerinde şehit oldu. Patlamada Fırat Aluş, İsmail Temel ile adı henüz saptanamayn iki er de yaralandı. Yaralılar, helikopterle Hakkâri Dağ Komando Tugayı'nda bulunan askeri hastanede tedavi altına alındı.
Çatışmada dört yaralı
Öte yandan Çukurca'nın Çığlı Köyü yakınlarında devriye görevi yapan güvenlik güçlerine öğleden sonra PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada dört erin yaralandığı belirtildi. Yaralı erler helikopterle Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı'ndaki askeri hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. İki saldırıyla ilgili olarak da bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7524697524690

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.