Yine namus cinayeti

Evli komşusuna âşık olan 17 yaşındaki Zeynep Guruk, babası tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Baba Cemil Guruk, "Namusumu temizledim" diye konuştu.

ANTALYA - Evli komşusuna âşık olan 17 yaşındaki Zeynep Guruk, babası tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Baba Cemil Guruk, "Namusumu temizledim" diye konuştu.
İddiaya göre, Zeynep Guruk, âşık olduğu komşusu evli ve iki çocuk babası 23 yaşındaki Halil Başıboş ile ilişki yaşamaya başladı. Başıboş, yanlış olduğunu düşündüğü ilişkiden vazgeçerek durumu ana sınıfı öğretmeni olan eşi Hatice Başıboş'a anlattı. Hatice Başıboş ise Zeynep'in annesi Sultan Guruk ile konuşarak kızını uyarmasını istedi. Anne Guruk, kızını Manisa'daki bir yakınlarının yanına göndermek istedi. Yola çıkma hazırlığı yapılırken evden kaçan genç kız, Halil Başıboş'un evine sığınarak, "Beni bırakma. Senin yanında olmak istiyorum. Ne olur beni geri gönderme" dedi. Başıboş ise Zeynep'i babasının evine götürüp, ailesine teslim etti.
Kızının evli bir adama kaçtığını öğrenen sekiz çocuk babası Cemil Guruk, çılgına döndü. Kızını odaya kapatıp döven baba, daha sonra mutfaktan aldığı ekmek bıçağını göğsüne üç kez saplayarak öldürdü. Olay yerinden kaçtıktan sonra polisin gözaltına aldığı Guruk, "Namusumu temizledim" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7450067450060

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.