Yoğun bakımda rezalet

Yoğun bakımda rezalet
Yoğun bakımda rezalet
Özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde görevlilerin kebap yediği görülüyor. Sağlık Bakanlığı görüntülerle ilgili inceleme başlattı.

RADİKAL-Elazığ'da bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada tartışma konusu oldu. Milliyet'te yer alan habere göre  gazeteci Burhan Akdağ'ın paylaştığı hastanın tedavisi ve bakımının yaşamsal önemi olduğu yerlerden biri olan yoğun bakımda çalışan personelin kebap keyfi  var. Sosyal medyadaki görünler üzerine Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

SOSYAL MEDYADAN SERT TEPKİ
Bir sehpa üzerine serilen gazetelerin üstüne konulan kebabı görevliler afiyetle yerken arka planda ise ameliyattan çıkmış bir hastanın kendinden geçmiş görüntüsü yer alıyor. Fotoğraflara sosyal medyada  çok sert tepkiler geldi.

İşte sosyal medyada yer alan tepkilerden bazıları:

-Allah akil fikir versin , yaziklar olsun size ! gorevden alin su rezilleri , hiçmi sayginiz yok hastalara
-Ne yogun bakımı ben yogun bakima girip anneme bakmasaydim simdi oda diger hastalar gibj meftu olacaktı. Adı yogun bakım ölüm bakım. Yasayan bilir..neler dönüyor. Hasta hiçyere olsede birsey ispat edilemez maalesef. .
-Demekki bu dunyada hala bu tür insan varmış !!!!! Ne rezalet boğazlarında nasıl geçiyor ya ???


  http://www.radikal.com.tr/127222012722205

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sağlık çalışanı - ferdem21

  Bu da bir şey mi Allah aşkına. Ne tür rezilliklerin döndüğünü bir hasta yakını olarak ben çok iyi bilirim.. Doktor ve hemşireleri geçtim, şu taşeron işçileri yok mu, doktorlarda bile olmayan bir hava var onlarda.. Sağlık çalışanlarını koruyan o kadar çok düzenleme yaptı ki bu hükümet -ki maalesef onları denetleyecek bir mekanizma oluşturamadı, en ufak şikayetinizde gidin başhekimliğe şikayet edin diye suratınıza bağırıyorlar. Kimi kime şikayet edelim, balık baştan kokmuş bir kerebu tür görüntüleri görmek için illa gazete haberi olmasına gerek yok. Bir gününüzü hastanede geçirin bakın bakalım daha neler görürsünüz..

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  çalışanlar en temel ihtiyaçlarını gideriyorlar, çıkarılan gürültüye bakılsa sanki içki içiyorlar, bu insanlar yemesin mi içmesin mi, sağlık sisteminde o kadar rezillik var ki bunlar deve de kulak bile olmaz

  Etliye sütlüye dokunmadan bi haber yapayım demiş... - eritroblastozis

  Elbette başka bir yerde yenebilirdi ancak sanki adam öldürmüşler gibi tepki göstermek saçma. Bu çalışanlar ordaki hastaların tüm bakımlarını ve tedavilerini yapıyorlar. bu iş de yazıldığı kadar kolay olmuyor sabaha kadar her saat başı tedavi, takip, hasta bakımı(yıkama, enjeksiyonlar, hastaya bağlı makina takipleri bakımları) yapılıyor. bir nöbet 16 saattir. Sağlık çalışanları yeterince sorunla mücadele ederken birde bu düşmanca haberler yapılıyor.

  bilimsel sağlık sistemi.... - user838139

  ..... niye kızıyosun ya radikal işte bilimsel sağlık personeli kızmaya gerek yokki ... :)

  Personelin yanlışı - user962201

  1) Fotoğrafın paylaşılması kesinlikle yanlış, 2) Yoğun bakım ünitesini bırakıp yemek yemeye dışarı çıkmak salaklık olacağı için zaten tüm hastanelerde ünite içinde yemek yenir. Hatta hastane yemekhanesi direkt üniteye getirir yemeği. Ancak varsa yemek farklı bi odada yenmeli. Bu fotoğraftaki olay kesinlikle yanlış zaten 3) Hasta arkada can çekişiyor sen yemek yiyorsun diyenler sağlk personelini fotosentez yapıyor sanıyor anladığım kadarıyla. Yoğun bakımda çalışan kimse hastaya duygusal yaklaşamaz, yaklaşırsa hata yapar. Profesyonellik bunu gerektirir. Tıp kitaplarında bile bu konu açıkça yazar.