YÖK, 29 yaşta topu MSB'ye attı

YÖK, 29 yaşta topu MSB'ye attı
YÖK, 29 yaşta topu MSB'ye attı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 29 yaşını dolduran üniversite öğrencilerinin askerlik nedeniyle kayıtlarına ilişkin ortaya çıkan karmaşada Milli Savunma Bakanlığı'nı(MSB) işaret etti.

ANKARA - YÖK , kayıtların yenileneceğini ancak tecil işleminin MSB’nin yetkisinde olduğunu vurguladı.

Radikal’in gündeme getirdiği 29 yaşını doldurmuş askerliğini yapmamış üniversite öğrencilerinin durumlarına ilişkin YÖK’ten yazılı bir açıklama yapıldı. İlk önce bu durumdaki öğrencilerin kayıtlarının yenilenmeyeceğini bildiren ardından mahkemelerin verdiği kararlar doğrultusunda kayıtların yenilenmesi görüşünü benimseyen YÖK, yaptığı açıklamada, üniversitelere kayıtların yenilenmesi yönünde görüş iletildiğini ancak bu durumun Askerlik Kanunu’na uyarınca askerliğin tecilini sağlamadığına dikkat çekti. Açıklamada, “Yükseköğretim Kurulu’nun yetkisi kayıt yenileme aşamasına kadardır. Sonraki süreç, Milli Savunma Bakanlığı ’nın yetkisindedir” denildi. YÖK böylelikle 29 yaşını doldurmuş üniversite öğrencilerinin askerlik kaosunda topu Milli Savunma Bakanlığı’na atmış oldu.


  http://www.radikal.com.tr/114605011460501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eninde sonunda... - ozguruludag

  Madde biraz saçma olsa da yapacak birşey yok Türkiye burası.. Eee kaç kaç da bir yere kadar. Eninde sonunda her genç erkek tadacak fazla kaçmayın derim :)...